Пресконференція Байдена після зустрічі з Путіним (трансляція)

Президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін 16 червня провели зустріч на віллі Ла Ґранж у Женеві (Швейцарія).

Президенти США і Росії Джо Байден і Володимир Путин Фото: Reuters

Попередньо планувалося, що переговори завершаться о 17-й годині. Однак, розмова тривала довше на півтори години – загалом майже чотири години, повідомляє Радіо Свобода, яка веде пряму трансляцію пресконференції Байдена за підсумками зустрічі з Путіним.

Приблизно о 18:25 за Київським часом саміт завершився, президент Джо Байден вийшов із вілли Ла Ґранж, сів у автомобіль і поїхав.

Пресконференції лідери США і Росії проводять окремо.

Першим дав пресконференцію російський президент Володимир Путін.

На запитання про Україну, Путін сказав, що у Росії нібито є тільки одне зобов’язання щодо України – сприяти реалізації Мінських домовленостей.

«Що стосується України, то ця тема порушувалася. Не можу сказати, що дуже детально. Наскільки я зрозумів президента Байдена, він згоден з тим, що в основі врегулювання на сході України повинні лежати Мінські домовленості. Що стосується зобов’язань щодо України, у нас зобов’язання тільки одне – сприяти реалізації Мінських домовленостей. Якщо українська сторона готова до цього, ми підемо цим шляхом без усякого сумніву», – сказав Путін.

Перед зустріччю Байден назвав Путіна «достойним суперником». Він заявив, що існують сфери, в яких США і Росія можуть співпрацювати, але якщо Путін й надалі перетинатиме «червоні лінії», Америка готова відповісти.

Серед тем саміту – війна в Україні, повідомив помічник президента Росії Юрій Ушаков. За його словами, на порядку денному – також стратегічна стабільність, пандемія, інформаційна безпека, співпраця в економіці, зміна клімату, конфлікти в Сирії, Лівії, Афганістані, Нагірному Карабасі.

Останній раз Джо Байден і Володимир Путін зустрічалися 10 березня 2011 року. Тоді Байден був віцепрезидентом США, а Путін – прем’єр-міністром РФ.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine