Окупанти знову видають кримськотатарським активістам «застереження»

Окупаційна влада в Криму знову практикує вручення кримськотатарським активістам так званих «застережень про неприпустимість порушення закону».

Акція «Два прапора-єдина країна» в Новоолексіївці, 26.06.2019 Фото: genichesk.ipc.org.ua

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

«Напередодні дня кримськотатарського прапора, який відзначається 26 червня, активістам на окупованому півострові стали вручати «застереження», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, за даними КПГ, «застереження про неприпустимість порушення закону» вручили кримськотатарському активісту Заїру Смедляєву.

У документі, підписаному заступником начальника «поліції МВС РФ по Красногвардійському району», повідомляється, що на території Криму «планується проведення неузгодженого мітингу», у зв’язку з чим учасникам акції «забороняється ховати своє обличчя, мати при собі зброю, не допускається порушення громадського порядку і здійснення екстремістської діяльності».

У «застереженні» зазначені вісім статей, за якими активістів можуть притягнути до відповідальності, – за порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, їх проведення без подачі повідомлення, пропаганду або публічну демонстрацію нацистської атрибутики або символіки, незаконне поводження зі зброєю, публічні заклики до екстремістської діяльності і порушення територіальної цілісності РФ.

За інформацією КПГ, такі «застереження» від «прокуратури» стали отримувати активісти в різних районах окупованого півострова.

Великий кримськотатарський прапор, який 26 червня планують запустити на повітряних кулях в сторону окупованого Криму з адмінмежі між півостровом та Херсонською областю, 15 червня почав подорож по Україні. На прапорі розміром 20 на 16 метрів, який був пошитий в Краматорську Донецької області, кожен бажаючий може написати побажання для жителів Криму.

Нагадаємо:

  • День кримськотатарського прапора щорічно відзначається 26 червня, починаючи з 2010 року. Для його святкування був обраний перший день ІІ Курултаю (національного з’їзду – ред.) кримськотатарського народу, що пройшов 26-27 червня 1991 року в Сімферополі, на якому прапор був затверджений в якості національного.
  • Кримськотатарський прапор являє собою полотно небесно-блакитного кольору із зображенною в його верхньому лівому кутку золотою тамгою (тарак-тамга, Taraq tamğa) – родовим знаком ханів Гіраїв, який став гербом кримських татар.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine