Міноборони Великої Британії заперечує, що РФ здійснювала постріли по есмінцю Defender поблизу Криму

Новини

У Міністерстві оборони Великої Британії заявляють, що в бік есмінця Великої Британії Defender біля берегів окупованого Криму не було здійснено попереджувальних пострілів з боку РФ. У Міноборони Великої Британії вважають, що РФ здійснювала артилерійські навчання в Чорному морі і попередила морську спільноту про свою діяльність.

«Попереджувальних пострілів по військовому кораблю Великої Британії Defender не було. Корабель ВМС Великої Британії здійснює мирний прохід через територіальні води України відповідно до міжнародного права. У британський військовий корабель Defender не стріляли, і ми не визнаємо твердження про те, що по його курсу було скинуто бомби», – йдеться в заяві Міноборони Великої Британії у Twitter.

У міністерстві з посиланням на державного секретаря із питань оборони Великої Британії Бена Воллеса додали, що Defender здійснив звичайний транзит з Одеси в Грузію через Чорне море вранці.

Андрій Клименко, керівник проєкту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень і головний редактор порталу BlackSeaNews, зазначає, що коли стануть відомими координати, буде ясно, чи справді вони створили прецедент демонстративного невизнання окупації Криму.

«Якщо британці дійсно «зрізали кут» окупованої 12-мильної зони (територіальних вод Україний) біля Кримського півострову та заявили при цьому, що «корабель ВМС Великої Британії здійснює мирний прохід через територіальні води України відповідно до міжнародного права»… то вони просто молодці».

Російський бомбардувальник Су-24М 23 червня виконав «попереджувальне бомбометання» по курсу руху британського есмінця Defender в Чорному морі. Влада РФ заявила, що Defender увійшов в «територіальне море» в районі мису Фіолент (південно-західне узбережжя окупованого Росією Криму), пише ТАСС.

HMS Defender D36

У відомстві пояснили дії корабля і бомбардувальника нібито «порушенням державного кордону Росії». У міноборони РФ стверджують, що есмінець був попередньо попереджений про застосування зброї в разі порушення кордону, але британський військовий корабель «на попередження не відреагував».

Україна потребує якісно нової взаємодії з НАТО в Чорноморському регіоні, повідомив глава МЗС України, коментуючи інцидент.

«Наочний доказ української позиції: агресивна і провокаційна політика РФ в Чорному і Азовському морях, окупація і мілітаризація Криму становлять постійну загрозу Україні і союзникам. Саме тому я підкреслюю, що необхідна якісно нова взаємодія НАТО з Україною в Чорному морі», – зазначив Дмитро Кулеба.

Нагадаємо:

  • Українсько-американські навчання «Сі Бриз-2021», які триватимуть з 28 червня до 10 липня, будуть наймасштабнішими за 24 роки. Навчання матимуть чотири фази: прибуття сил та розгортання пунктів управління, фаза злагодження сил, активна фаза, підведення підсумків навчання та згортання сил. Радниками та спостерігачами на «Сі Бриз-2021» будуть близько 50 військовослужбовців із 17 країн світу. З української сторони в них візьмуть участь 24 одиниці кораблів та катерів, 17 літаків, десятки одиниць озброєння та військової техніки. З 3000 учасників навчань половину особового складу становитимуть українські військові.
  • Андрій Клименко, керівник проєкту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень і головний редактор порталу BlackSeaNews, зазначає, що в Чорному морі знову формується Casus Belli для майбутніх навчань «Сі Бриз-2021».
  • В цьому році до традиційного багатонаціонального навчання «Сі Бриз-2021», які відбудуться влітку у північно-західній частині Чорного моря та в Миколаївській, Херсонській, Одеській областях, залучать понад 30 кораблів, морську піхоту України й США, велику кількість броньованої техніки і артилерії, українську і американську авіацію, а також безпілотні авіаційні комплекси, зокрема ударний безпілотник Bayraktar TB2 Повітряних Сил ЗС України.
  • РФ оголосила про закриття з 24 квітня до 31 жовтня 2021 року частини акваторій Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів та державних суден інших країн під приводом військових навчань. У МЗС України заявили, що такі дії Росії є черговою спробою в порушення норм і принципів міжнародного права узурпувати суверенні права України як прибережної держави, оскільки саме Україна наділена правами регулювати судноплавство в цих акваторіях Чорного моря.