Зеленський вніс до Ради як невідкладний законопроєкт про великий Державний Герб України

Український президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про великий Державний Герб України.

Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Зеленський підписав проєкт закону на урочистому засіданні парламенту з нагоди Дня Конституції України, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію телеканалу «Рада».

«Відповідно до статті 93 Конституції України я вношу на розгляд Верховної Ради України проєкт закону про великий Державний Герб України і визначаю його як невідкладний для позачергового розгляду Верховною Радою. Доповідатиме під час його розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради буде перший президент України Леонід Макарович Кравчук», – сказав глава держави.

Він наголосив, що 28 червня 1996 року поява Конституції України ознаменувала і низку інших важливих речей, зокрема, українська мова здобула статус єдиної державної мови, а гривня – статус національної валюти.

Крім того, нагадав президент, на найвищому законодавчому рівні були закріплені державні символи: синьо-жовтий прапор, тризуб та гімн «Ще не вмерла України».

«І всі ці роки існує тільки одне незакрите питання – єдиний державний символ, який прямо передбачений Конституцією України і якого досі не існує. Це – великий Герб України. За ці роки було багато конкурсів, суперечок, сварок, думок і різних бачень. Це нормально, це демократія. Я гадаю, що у рік 30-ліття Незалежності і 25-ліття нашої Конституції потрібно у цьому питанні нарешті поставити крапку», – підкреслив Зеленський.

В Україні 28 червня відзначається День Конституції. Цього дня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада ухвалила і ввела в дію Конституцію.

Нагадаємо:

  • 25 серпня 2020 року Верховна Рада доручила Кабінету міністрів до 1 грудня 2020 року провести конкурс на найкращий ескіз великого Державного Герба України. Для ухвалення закону про затвердження великого герба потрібна конституційна більшість в 300 голосів нардепів.
  • 28 червня в Україні відзначається День Конституції. У цей день 1996 року, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада прийняла і ввела в дію новий Основний Закон країни.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine