Рада підтримала поправки Зеленського про посилення відповідальності за недостовірне декларування

Новини
Верховна Рада України Фото: investigator.org.ua

Верховна Рада прийняла закон про посилення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації з урахуванням поправок, запропонованих президентом України Володимиром Зеленським.

За законопроект №4651 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за декларування недостовірної інформації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» з пропозиціями глави держави повторно проголосували 315 народних депутатів на пленарному засіданні 29 червня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з пропозицією президента законодавство доповнено санкцією у вигляді обмеження волі на строк до 2 років за неподання декларації суб’єктом декларування.

Зокрема за пропозицією Зеленського стаття 366-3 Кримінального кодексу «Неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» доповнено положенням, згідно з яким за умисне неподання декларації передбачено не лише штраф від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, не тільки громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, а й обмеження волі на строк від двох років, або позбавлення волі терміном на один рік.

Як повідомлялось, 3 червня Верховна Рада у другому читанні ухвалила поданий президентом проєкт закону, який відновлює норми Кримінального кодексу про ув’язнення за брехню в декларації, а також за навмисне неподання декларації, раніше скасовані Конституційним судом України. Однак у Центрі протидії корупції вказали, що до проєкту внесли поправку, яка унеможливлює покарання за брехню щодо майна родичів.

15 червня 2021 року президент Володимир Зеленський ветував ухвалений 3 червня Верховною Радою закон про відновлення покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірне декларування, до якого нардепи внесли поправку, що унеможливлює покарання за брехню щодо майна членів сім’ї посадовця.

Нагадаємо:

  • 27 жовтня 2020 року КСУ визнав такою, що не відповідає Конституції, статтю 366-1 Кримінального кодексу України, що встановлює кримінальне покарання за недостовірне декларування осіб, уповноважених на виконання державних функцій.
  • 4 грудня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон, яким відновила кримінальну відповідальність за декларування недостовірних даних і неподання декларації, яку скасував Конституційний суд. За брехню про статки передбачені штраф і обмеження волі, але не термін ув’язнення. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) заявило, що ухвалений закон пропонує «санаторні» умови для корупціонерів. 24 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон.