До кінця 2023 року в Україні добудують корвет, корпус якого вже закладений у Туреччині – Зеленський

Новини
Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський заявив, що до кінця 2023 року ВМСУ отримають новий сучасний корвет типу Ada. Його корпус вже закладений у Туреччині, а добудують корабель на українській верфі.

Про це глава держави повідомив під час виступу на урочистих заходах з нагоди Дня Військово-Морських Сил Збройних Сил України, які відбулися 4 липня на Одеському морському вокзалі, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію Офісу президента.

«Наші турецькі друзі активно підтримують і розвиток корабельного складу ВМС України. Перший корпус нашого сучасного корвета вже закладений у Туреччині і буде добудований на українській верфі до кінця 2023 року», – сказав Зеленський.

Крім того, за його словами, незабаром Україна отримає турецькі безпілотники Bayraktar, які будуть передані до складу української морської авіації.

«Успішним є рух щодо посилення нашої морської авіації. Ми очікуємо вже незабаром отримати сучасні та ефективні безпілотні літальні апарати Bayraktar. Українські екіпажі для них вже завершують підготовку в Турецькій Республіці», – зазначив Зеленський.

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа уточнив, що у Туреччині для України будується корвет типу Ada. «Розпочато будівництво корветів для національного флоту типу Ada», – зазначив Неїжпапа у своєму привітанні до Дня ВМСУ.

Протичовновий корвет типу Ada ВМС Туреччини Фото: Facebook ВМС ЗС України

Нагадаємо:

  • У грудні 2020 року Україна та Туреччина підписали угоди про передачу технологій та виробництво протичовнових корветів типу Ada і ударних безпілотних авіаційних комплексів типу Bayraktar для потреб ВМСУ.
  • Державний оборонний концерн Туреччини обрав суднобудівний завод «Океан» в Миколаєві для реалізації проекту будівництва серії кораблів класу корвет для ВМСУ.
  • У 2021 році на фінансування будівництва корвету типу Ada, що розроблений у Туреччині та заплановано побудувати для потреб ВМС ЗС України, з держбюджету виділено 3,8 млрд гривень.