Прокуратура АРК повідомила про підозру двом «самооборонівцям» з Криму

Під процесуальним керівництвом прокуратури АРК та міста Севастополя повідомлено про підозру двом учасникам незаконного збройного формування «Самооборона Криму» через незаконні затримання активістів під час мітингу 26 лютого 2014 року біля парламенту Криму. Як стало відомо Центру журналістських розслідувань, це Зозуля Сергій Сергійович і Зайчинський Володимир Миколайович.

Сергій Зозуля і Володимир Зайчинський Фото: myrotvorets

«За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя, повідомлено про підозру двом учасникам незаконного збройного формування «Самооборона Криму» за ч. 2 ст. 260 КК України. Санкція інкримінованої статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрювані, починаючи з 2014 року, були учасниками незаконного збройного формування «Самооборона Криму». Спільно з іншими «самооборонівцями» підозрювані брали участь у затриманні українських активістів під час мітингу на підтримку територіальної цілісності України 26 лютого 2014 року. Також здійснювали патрулювання вулиць м. Сімферополя та проводили незаконні перевірки документів й особисті обшуки громадян України, погрожуючи застосуванням фізичної сили та вогнепальної зброї.

Наразі органами правопорядку автономії ідентифіковано близько 1400 учасників незаконних збройних формувань «Самооборона Криму» та «Самооборона Севастополя», які активно сприяли окупації півострова Крим. Зокрема, слідством встановлено, що «самооборонівці» причетні до вбивств та викрадень українських активістів, захоплення адмінбудівель та Штабу Військово-Морських Сил України. Разом з тим, учасники НЗФ активно сприяли проведенню незаконного «референдуму», здійснювали контрольно-пропускний режим на незаконно створених блок-постах, затримували українських громадян, проводили незаконні особисті обшуки та обшуки транспортних засобів, перешкоджали журналістській діяльності тощо.

На даний час, 257 «самооборонівцям» повідомлено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 110, 111, 260 Кримінального кодексу України», – йдеться в повідомленні прокуратури.

  • У 2020 році прокуратура АРК і Севастополя спільно з Нацполіціей АРК повідомили про підозру 40 учасникам незаконного збройного формування «Самооборона Криму», які в 2014 році привели до окупації півострова Крим. Всього ідентифікували понад 1300 учасників «самооборони Криму».
  • Центр журналістських розслідувань продовжує встановлювати особи бійців незаконних збройних формувань та факти їхньої участі в окупації Криму. Детальніше читайте в розслідуваннях Центру журналістських розслідувань Шуцмани Путіна.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine