Кримчанку засудили до 4,5 років позбавлення волі за збір коштів на благодійність

Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив мусульманку з Криму Ніну (Латіфу) Малахову до 4,5 років позбавлення волі в колонії загального режиму за статтею 205.1 КК РФ (Сприяння терористичної діяльності).

Як повідомляє «Кримська солідарність», її піврічну дитину суд передав окремою ухвалою бабусі Малахової.

У лютому 2021 року в Казані співробітники ФСБ затримали Ніну (Латіфу) Малахову і її чоловіка Рузіля Яппарова і на наступний день етапували до Криму для обрання запобіжного заходу.

Слідство вважає, що чоловік і жінка з 2015 до 2018 року «під приводом благодійності і допомоги біженцям, а також в будівництві мечетей і колодязів в Африці», спонсорували заборонені в Росії фонди, пов’язані з ім’ям мусульманського релігійного діяча Ахмеднабіева, більш відомого як Абу Умар Сасітлінскій і організували збір коштів на потреби «терористичної організації» в розмірі близько 1 423 435 рублів.

Ніна Малахова визнала провину, проте пізніше заявила, що співробітники ФСБ погрожували відібрати доньку і передати її до дитячого притулку, тому вона підписала свідчення.

Яппаров провину не визнав і від дачі показань відмовився.

  • Ніну (Латіфу) Малахову і її чоловіка Рузіля Яппарова співробітники ФСБ затримали в Казані 14 лютого і наступного дня етапували до Криму для обрання запобіжного заходу. У подружжя є донька Мелісса віком один місяць, яку доставили разом із ними до суду. З огляду на це, слідство попросило для Малахової домашній арешт, який вона відбуватиме в Криму. У разі визнання винною їй загрожує від 15 до 20 років ув’язнення. Її чоловіка також підозрюють у сприянні терористичній організації, але в частині про схиляння, вербування або інше залучення особи, йому загрожує від восьми до 15 років позбавлення волі.
  • Слідство вважає, що «Малахова і Яппаров з 2015 до 2018 року займалися організацією фінансування тероризму під виглядом благодійної діяльності різних фондів, зокрема «Мухаджирун», а також допомоги в будівництві мечетей, біженцям і нужденним громадянам». Для цього вони нібито організовували збір коштів у групі «Садака – добровільна милостиня мусульман нужденним Сімферополя» у ВКонтакте, де закликали жертвувати на потреби мусульман Африки, надаючи свою банківську картку для переказів.
  • Фонд «Мухаджирун» або «Живе серце» був заснований дагестанським проповідником Ісраїлом Ахмеднабіевим, відомим як Абу Умар Сасітлінський в 2013 році. ФСБ РФ вважає, що через фонд здійснюється збір коштів і фінансування терористичних організацій.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine