Мешканець Херсонщини отримав 5 років в’язниці за організацію схеми переправлення українців до РФ через Крим

Новини
мост
Керченський міст Фото: most.life

За публічного обвинувачення прокуратури АРК та Севастополя до 5 років позбавлення волі засуджено мешканця Херсонщини, який організував схему переправлення громадян України до Росії через територію окупованого Криму.

Зловмисник засуджений за ч.2 ст.332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ч.1 ст.332-1 КК України (порушення порядку в`їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, повідомляє прокуратура АР Крим та міста Севастополя.

«Засуджений на власному легковому авто здійснював незаконне перевезення осіб з КПВВ «Чаплинка» Херсонської області через тимчасово окуповану територію півострова, прямуючи по незаконно збудованому мосту над Керченською протокою до Краснодарського краю РФ. Перевізник чітко усвідомлював, що пункти пропуску через державний кордон України на території півострова Крим не функціонують, а міст через Керченську протоку – незаконно збудований і не може бути використаним для перетину україно-російського кордону», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, судом враховано визнання засудженим своєї провини у повному обсязі, щире каяття у скоєному, активне сприяння розкриттю злочину, укладення угоди про визнання винуватості, та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років.

Досудове розслідування здійснювалось Слідчим управлінням ГУ СБУ в АР Крим.

Нагадаємо:

  • У березні 2021 року правоохоронці АРК викрили мешканця Херсонщини, який організував схему переправлення громадян України до РФ через територію окупованого Криму. Йому повідомили про підозру у незаконному переправленні осіб через державний кордон (ч.2 ст.332 КК України) та в порушення порядку в’їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію (ч.1 ст.332-1 КК України) та застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.