В Україні чиновників зобов’яжуть вказувати у декларації громадянство інших країн – Данілов

Новини
паспортов
Фото: Reuters

В Україні усіх чиновників зобов’яжуть вказувати у декларації наявність громадянства інших країн або посвідки на проживання в іншій країні. За рішенням РНБО відповідний пункт буде внесений у законопроєкт про виявлення громадян з подвійним громадянством, який було доручено розробити Кабінету міністрів до вересня.

Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов на брифінгу за результатами засідання Ради, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію Офісу президента.

«Ви знаєте, що у нас було прийнято рішення щодо завдання Кабінету міністрів розглянути це питання і запропонувати законопроект для розгляду Верховною Радою. Термін закінчується у вересні. У це рішення ми внесли певне доповнення, яке стосується того, що всі люди, які заповнюють декларації відповідно до закону про запобігання корупції, буде додана нова графа про те, чи мають ці люди громадянство інших країн або посвідку на проживання в тій чи іншій країні», – сказав Данілов.

За його словами, це буде обов’язковим для всіх громадян України, які заповнюють декларації, яких налічується близько одного мільйона на рік.

«І якщо Верховна Рада ухвалить закон про олігархів, вони так само повинні будуть заповнювати декларацію та вказувати наявність у них іншого громадянства, в разі наявності в них іншого громадянства», – додав секретар РНБО.

Нагадаємо:

  • 26 лютого 2021 року РНБО доручила Кабміну України розробити проект закону щодо виявлення громадян України, які мають також громадянство інших країн. Документ також повинен передбачати, що українці, які працюють в центральних органах влади, мають відмовитися від подвійного громадянства.