Зеленський змінив начальника Генштабу ЗСУ, командувачів Десантно-штурмових військ та Об’єднаних сил

Президент Володимир Зеленський ухвалив рішення про зміну начальника Генерального штабу Збройних Сил України, командувача Десантно-штурмових військ ЗСУ та командувача Об'єднаних сил.

Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Відповідні укази від 28 липня оприлюднені на сайті глави держави.

Указом №326/2021 Зеленський звільнив начальника Генштабу ЗСУ Сергія Корнійчука. Наступним указом №327/2021 на цю посаду призначений Сергій Шаптала.

Також президент указом №328/2021 звільнив Володимира Кравченко с посади командувача Об’єднаних сил. Наступним указом №329/2021 новим командувачем ОС призначений Олександр Павлюк.

Крім того, указом №330/2021 Зеленський звільнив Євгена Мойсюка з посади командувача ДШВ ЗСУ, його наступника президент поки не призначив.

Як зазначили в Офісі президента, глава держави акцентує увагу командирів усіх рівнів у Збройних Силах, керівників у сфері оборони та в секторі безпеки на необхідності активізувати виконання завдань, спрямованих на забезпечення модернізації нашої армії та стовідсоткової підготовки військовослужбовців до захисту України в умовах сучасної війни.

«Зараз у світі відбувається стрімка трансформація сил і засобів для ведення війни. Наші військові мають бути готові до максимально ефективного виконання завдань у будь-яких умовах», – вказав Зеленський.

Він наголосив на тому, що ефективна взаємодія між командирами та керівниками всіх рівнів є основою для успішного функціонування сфери оборони та сектору безпеки.

«Після проведених ротацій та заміни командирів і керівників як в армії, так і в Міністерстві оборони очікую системнішої роботи та розуміння кожним бійцем нашої армії перспективи розвитку Збройних Сил загалом», – резюмував глава держави.

Нагадаємо:

  • 5 серпня 2019 року президент Зеленський призначив генерал-лейтенанта Володимира Кравченка Командувачем Об’єднаних сил.
  • 27 липня 2021 року Володимир Зеленський призначив Валерія Залужного Головнокомандувачем ЗСУ, попередньо звільнивши з цієї посади Руслана Хомчака, який, в свою чергу призначений першим заступником секретаря РНБО замість звільненого Михайла Коваля. Зеленський вважає, що Хомчак не спрацювався з міністром оборони Андрієм Тараном.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine