Палата представників США підтримала збільшення фінансової допомоги Україні

Новини
Конгрес США Фото: Facebook Embassy of Ukraine in the USA

Палата представників США (нижня палата Конгресу – ред.) проголосувала за законопроєкт про фінансування Держдепартаменту у 2022 році, який передбачає збільшення розміру допомоги Україні та містить поправку щодо санкцій проти «Північного потоку-2».

Про це повідомляє посольство України в США на своїй сторінці у Facebook.

«Згідно із законопроєктом, загальна сума коштів, які мають бути виділені на реалізацію програм допомоги Україні по лінії Державного департаменту, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID – ред.) та пов’язаних програм становить не менше 481,5 млн. дол., що на 28,5 млн. дол. більше, ніж у поточному році», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, із зазначеного кошторису 125 млн. дол. будуть виділені на цілі безпекової допомоги Україні за статтею «Міжнародне військове фінансування», що на 10 млн. дол. більше, ніж у 2021 році.

Для набуття чинності законопроект має бути узгоджений і схвалений Сенатом США і підписаний президентом США Джо Байденом.

Нагадаємо:

  • З 2014 року Сполучені Штати Америки надали Україні допомогу на загальну суму 4,1 млрд дол.
  • В кінці травня 2021 року Державний департамент Сполучених Штатів запросив у Конгресу 255 млн доларів на 2022 фінансовий рік для допомоги Україні.
  • У червні 2021 року Міністерство оборони США затвердило другу частину безпекової допомоги Україні у розмірі 150 мільйонів доларів.