В Україні вперше за роки незалежності затверджена стратегія зовнішньої політики – Кулеба

Україна вперше з моменту здобуття незалежності отримала стратегію зовнішньополітичної діяльності. Відповідний документ затверджений 30 липня Радою національної безпеки і оборони України.

Крымской платформы

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба Фото: president.gov.ua

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу за підсумками засідання РНБО в Краматорську, передає Інтерфакс-Україна.

«Сьогодні відбулася історична подія – вперше за 30 років незалежності Україна отримала чітку, зрозумілу та змістовну стратегію зовнішньополітичної діяльності. Попередні 30 років зовнішня політика теж існувала, але через відсутність стратегічного, продуманого підходу ми мали «хитання» з одного боку в інший і недостатню ефективність роботи на низці напрямів. Завдяки затвердженню цієї стратегії сьогодні ми зможемо ці проблеми усунути», – сказав Кулеба.

За його словами, в документі чітко визначено мету зовнішньої політики – утвердження України у світі як сильної та авторитетної європейської країни.

«Документ визначає шість пріоритетних напрямів зовнішньої політики. Перший – це забезпечення суверенітету й територіальної цілісності України… Другий пріоритет – це протидія агресивній політиці РФ. Третій – курс на членство в ЄС і НАТО. Четвертий – просування українського експорту та залучення інвестицій. П’ятий – захист прав та інтересів громадян України за кордоном. І шостий – це просування позитивного іміджу України у світі», – розповів міністр.

Глава українського зовнішньополітичного відомства уточнив, що стратегія містить 254 пункти, але її зміст можна систематизувати за трьома основними темами. «Перше: Україна – активний учасник міжнародної політики. Друге – Україна формує архітектуру безпеки для себе, регіону та світу. І третій. Україна – це країна нових економічних можливостей. Ці три принципи, три підходи будуть закладені в кожен крок, який ми здійснюватимемо на зовнішній арені», – наголосив Кулеба.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine