РФ починає тиснути на країни, які заявляють про участь у Кримській платформі – Никифоров

РФ починає тиснути на країни, які заявляють про участь у Кримській платформі. Країни, які відкрито заявляють про свою участь у роботі Кримської платформи, зазнають утисків із боку дипломатів та спецслужб Російської Федерації.

Про це під час брифінгу повідомив речник глави держави Сергій Никифоров.

«Треба розуміти, що будь-яка країна, яка 100% підтверджує свою участь у Кримській платформі, вона одразу ж зазнає тиску з боку дипломатів, а, може, і спецслужб Російської Федерації. Це питання того, як країна може опиратися цьому тиску. Для когось він є посильним, а для когось – ні. Тому деякі до останнього тримають у секреті свою участь у Кримській платформі, деякі про це сміливо заявили одразу. В будь-якому випадку – скоро вже Кримська платформа і ми дізнаємось, які країни там і на якому рівні братимуть участь», – заявив Никифоров.

Уже 29 держав підтвердили свою участь у саміті Кримської платформи 23 серпня в Києві.

Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?

Про те, які перспективи у Кримської платформи бачить уряд Федеративної Республіки Німеччини, – в інтерв’ю Анки ФЕЛЬДГУЗЕН, Надзвичайного і Повноважного Посла ФРН в Україні   Валентині САМАР, головній редакторці Центру журналістських розслідувань, та Юлії КАЗДОБІНІЙ, голові Української фундації безпекових студій.

Нагадаємо:

  • Президент Володимир Зеленський вважає, що створення Кримської платформи буде серйозним кроком у напрямку деокупації Криму, оскільки в ході установчого саміту, який відбудеться 23 серпня в Києві, буде створено постійно діючий офіс і обговорені ініціативи щодо безпеки у Азово-Чорноморському регіоні. Він також зауважив, що країни-учасниці Кримської платформи ризикують погіршити відносини з РФ, яка дуже негативно реагує на її створення.
  • Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що Росія «погрожує» країнам, які погодилися взяти участь в міжнародному саміті Кримської платформи, який пройде 23 серпня в Києві.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine