90% успіху в питаннях повернення окупованих Росією українських територій залежать від Путіна – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський вважає, що 90% успіху в питанні встановлення миру на Донбасі залежить від президента РФ Владіміра Путіна.

Президенти України і РФ Володимир Зеленський і Володимир Путін Фото: president.gov.ua

Про це Зеленський заявив в інтерв’ю телеканалу «Дом», але не назвав ім’я Путіна під час цієї заяви.

«Я дуже хочу припинення війни на Донбасі. Я все роблю для цього. Але – на жаль, не все від мене залежить. Я сьогодні вважаю, і абсолютно цього не приховую – і президент Російської Федерації знає мою думку – сьогодні 90% успіху в питанні повернення Донбасу, в мирі в Україні, в деокупації наших територій залежить від однієї людини. І точно треба знати, що він з цим живе. Люди не повинні жити якимись ілюзіями: ось якби, та якби. Немає такого… Наші люди люблять питати: Чи є план «А»? Чи є «Б», «В», «Г»? – Так, все є. Є, але потрібна воля. Політична воля. Воля людська. І з української сторони ця воля абсолютно є», – сказав Зеленський.

Крім того, голова держави підкреслив, що закриті з боку окремих районів Донецької та Луганської областей контрольні пункти в’їзду-виїзду є «ще одним підтвердженням небажання російської сторони виконувати домовленості щодо Донбасу».

Президент Володимир Зеленський закликав громадян України, які опинилися під російською окупацією, не погоджуватися з нею, пам’ятати, хто вони, і святкувати День Незалежності. При цьому він рекомендував не наражати своє життя і життя близьких на небезпеку.

«Людям на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму складно. І це дуже небезпечно, але вони повинні не погоджуватися з тим, що там відбувається, як їх окупували тощо. Не погоджуватися. День Незалежності – святкувати. Я розумію, можливо неголосно, не вивішуючи завжди прапор на балконі. Тому що прийдуть і можуть вбити. Не треба. Бережіть своє життя. Але дітям треба говорити, хто вони», – заявив Зеленський.

Глава держави висловив упевненість, що окупація Донбаса і Крима – це тимчасове явище.

«Дуже важливо, щоб нас чули люди, щоб бачили, що ми про них знаємо, любимо, пам’ятаємо… і знаємо, що вони з нами нерозривному ниткою пов’язані, нерозривному українською ниточкою. Звичайно ж, в будь-якому випадку їх ніхто не залишить. Це неприємно, але це все тимчасова історія. 100%», – резюмував він.

6 серпня у Києві розпочнеться установчий форум Експертної мережі Кримської платформи. Форум відкриє перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

РФ починає тиснути на країни, які заявляють про участь у Кримській платформі. Країни, які відкрито заявляють про свою участь у роботі Кримської платформи, зазнають утисків із боку дипломатів та спецслужб Російської Федерації, повідомив речник глави держави Сергій Никифоров.

Кількість учасників Кримської платформи, саміт якої відбудеться 23 серпня у Львові, досягла 31, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Щойно отримали ще одне підтвердження участі в Кримській платформі від важливого партнера. Кількість учасників досягла 31-го та пішла на четвертий десяток», – написав Кулеба.

За його словами, Україна працює над подальшим розширенням ядра міжнародної коаліції за звільнення Криму.

Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?

Про те, які перспективи у Кримської платформи бачить уряд Федеративної Республіки Німеччини, – в інтерв’ю Анки ФЕЛЬДГУЗЕН, Надзвичайного і Повноважного Посла ФРН в Україні   Валентині САМАР, головній редакторці Центру журналістських розслідувань, та Юлії КАЗДОБІНІЙ, голові Української фундації безпекових студій.

Нагадаємо:

  • Президент Володимир Зеленський вважає, що створення Кримської платформи буде серйозним кроком у напрямку деокупації Криму, оскільки в ході установчого саміту, який відбудеться 23 серпня в Києві, буде створено постійно діючий офіс і обговорені ініціативи щодо безпеки у Азово-Чорноморському регіоні. Він також зауважив, що країни-учасниці Кримської платформи ризикують погіршити відносини з РФ, яка дуже негативно реагує на її створення.
  • Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що Росія «погрожує» країнам, які погодилися взяти участь в міжнародному саміті Кримської платформи, який пройде 23 серпня в Києві.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine