До Міжнародного кримінального суду направлено нове повідомлення про переміщення ув’язнених з Криму

Новини
Міжнародний кримінальний суд в Гаазі Фото: Reuters

Прокуратура АРК і Севастополя разом з Українською Гельсінською спілкою прав людини і «Регіональним центром прав людини» направили до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) нове інформаційне повідомлення про незаконне переміщення ув’язнених з території окупованого Криму на територію Росії.

Про це 18 серпня повідомив прокурор АРК і Севастополя Ігор Поночовний на брифінгу в Києві передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію прокуратури автономії.

Він зазначив, що це вже одинадцяте інформаційне повідомлення, яке направлено до Офісу прокурора МКС в результаті співпраці прокуратури автономії, Офісу генпрокурора і неурядових організацій, зокрема, з Українською Гельсінською спілкою прав людини і «Регіональним центром прав людини»

«Дане повідомлення, спрямоване в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду, є логічним продовженням двох попередніх інформаційних повідомлень, які спрямували в 2016 та 2017 роках роках на цю ж тему. Попереднє повідомлення стосувалися 189 ув’язнених, які були переміщені з території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на територію Російської Федерації. В даному інформаційному повідомленні нами було встановлено ще 275 нових жертв такого переміщення», – сказав Поночовний.

За його словами, ці дані видобуваються в ході досудового розслідування за відповідним фактом в рамках кримінального провадження відкритого за ст. 438 Кримінального кодексу України – порушення законів і звичаїв війни.

«Розслідування цього кримінальної провадження стосується двох категорій жертв збройного конфлікту, незаконно переміщених на територію РФ. Це громадяни України, які були засуджені на окупованій території і переміщені на територію РФ для відбування покарання. А також громадяни України, які були затримані, перебувають в місцях несвободи на території окупованого півострова, але в подальшому незаконно переміщаються на територію РФ з метою подальшого кримінального переслідування», – зазначив Поночовний.

Він додав, що під час досудового розслідування цього кримінального провадження в цілому встановлені 464 громадянина України, які відбувають покарання на території РФ.

У свою чергу, провідний експерт громадської організації «Регіональний центр прав людини», адвокат Роман Мартиновський зазначив, що за підрахунками правозахисників, всього в Криму як мінімум 12,5 тис. українських громадян були засуджені за весь час окупації півострова, з них 9,5 тисяч були незаконно переміщені на територію в Росію.

Нагадаэмо:

  • 18 серпня у прокуратурі Автономної Республіки Крим та Севастополя пройшов брифінг на тему: «Незаконне переміщення кримських в’язнів: чергові докази вчинення воєнного злочину направлено до МКС».