Засновниками Кримської платформи разом з Україною стануть 44 держави та організації – Кулеба

Новини
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України Фото: Facebook MFA of Ukraine

Засновниками Кримської платформи разом з Україною стануть 44 держави і міжнародні організації. На інавгураційному саміті Кримської платформи 23 серпня в Києві 14 іноземних делегації очолюватимуть глави держав та урядів.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу 19 серпня, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію міністерства.

«23 серпня засновниками Кримської платформи стануть 44 держави та міжнародних організації. Це 14 глав держав, урядів і Європейського Союзу. На рівні президентів будуть представлені Латвія, Литва, Естонія, Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Словенія, Фінляндія», – сказав Кулеба.

Він додав, що також у Кримській платформі візьме участь голова Європейської Ради.

«На рівні прем’єр-міністрів будуть представлені Румунія, Грузія, Хорватія, Швеція. Дві держави будуть представлені на рівні глав парламентів – це Швейцарія та Чеська Республіка», – зазначив міністр.

Крім того, вказав він, 14 держав будуть представлені на рівні міністрів закордонних справ: Туреччина, Франція, Німеччина, Іспанія, Італія, Бельгія, Австрія, Нідерланди, Люксембург, Ірландія, Данія, Болгарія, Чорногорія, Північна Македонія.

«Дві держави будуть представлені міністрами оборони: Велика Британія і Португалія. Сполучені Штати будуть представлені особистим посланцем президента Сполучених Штатів і членом уряду – міністром транспорту США», – вказав очільник МЗС.

За його словами, Норвегію представлятиме державний секретар міністерства закордонних справ.

«Три міжнародних організації та Європейська Комісія. Європейську Комісію представлятиме віце-президент Валдіс Домбровскіс, НАТО представлятиме заступник генерального секретаря, Раду Європи представлятиме генеральний секретар цієї організації і ГУАМ так само буде представлений на рівні генерального секретаря», – зазначив Кулеба.

Він також повідомив, що сім держав будуть представлені на рівні послів: Нова Зеландія, Мальта, Японія, Австралія, Кіпр, Канада і Греція.

«Отже, загалом 44 іноземні делегації, разом з Україною – 45 учасників. Я хочу наголосити, що незалежно від рівня представленості ці країни стають засновниками Кримської платформи як держави», – наголосив міністр.

Він вказав, що декларація установчого саміту Кримської платформи буде відкрита для підписання іншими країнами.

«Декларація, яку схвалять за результатами саміту Кримської платформи, буде відкрита для підписання іншими державами. Ми працюватимемо над залученням нових країн до нашого формату і їх кількість у подальшому зростатиме», – сказав Кулеба.

Він звернув увагу, що саміт Кримської платформи, який відбудеться 23 серпня, – це тільки початок її роботи. «Кримська платформа – це не одноразовий захід. Це постійно діючий механізм координації, який функціонуватиме на рівні урядів, парламентів, експертів. Це системна, регулярна робота, яка є частиною нашої зовнішньополітичної стратегії», – наголосив міністр.

Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?

Нагадаємо:

  • Президент Володимир Зеленський вважає, що створення Кримської платформи буде серйозним кроком у напрямку деокупації Криму, оскільки в ході установчого саміту, який відбудеться 23 серпня в Києві, буде створено постійно діючий офіс і обговорені ініціативи щодо безпеки у Азово-Чорноморському регіоні. Він також зауважив, що країни-учасниці Кримської платформи ризикують погіршити відносини з РФ, яка дуже негативно реагує на її створення.
  • Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що Росія «погрожує» країнам, які погодилися взяти участь в міжнародному саміті Кримської платформи, який пройде 23 серпня в Києві.
  • 6 серпня 2021 року під час форуму Експертної мережі Кримської платформи у Києві представили цілі та завдання семи підгруп у її складі.