Доповідь Генсека ООН підтверджує багаточисленні факти тортур і переслідувань з боку окупантів у Криму – МЗС

Третя доповідь Генерального секретаря ООН щодо ситуації в Криму підтверджує багаточисленні факти тортур і переслідувань населення півострова з боку російської окупаційної влади.

Фото: РИА Новости, Александр Полегенько

Про це йдеться у коментарі міністерства закордонних справ України у зв’язку із оприлюдненням доповіді Генсека ООН.

У МЗС зазначили, що доповідь Генерального секретаря ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна» була підготовлена на виконання схваленої за ініціативи України однойменної резолюції Генеральної Асамблеї ООН 75/192, та зауважили, що документ «чітко визначає Російську Федерацію як державу-окупанта, а її «органи» на території тимчасово окупованого українського півострова – як «окупаційну владу».

«Генсекретар ООН підтверджує багаточисленні факти тортур, зокрема із застосуванням сексуального насильства, незаконних арештів, свавільних затримань, насильницьких зникнень, порушення свободи віросповідання, висловлювання, мирних зібрань з боку Федеральної служби безпеки та інших органів російської окупаційної адміністрації. Російська Федерація продовжує грубо порушувати міжнародне право та незаконно засуджує громадян України, переміщує незаконно затриманих громадян України з тимчасово окупованого півострова на територію Росії», – наголосили у відомстві.

У документі також йдеться про триваюче переміщення населення з Росії в тимчасово окупований Крим, грубі порушення мовних прав українців та представників кримськотатарського народу, призов мешканців Криму до лав російської армії та судове переслідування осіб, які ухиляються від нього, гоніння проти Православної Церкви України, звинувачення в екстремізмі послідовників мирних релігійних течій.

Генеральний секретар ООН вкотре закликає Російську Федерацію припинити грубі порушення прав людини та дотримуватися усіх своїх зобов’язань у відповідності до міжнародного гуманітарного права та прав людини.

У доповіді також наголошується, що Меджліс кримськотатарського народу, у порушення рішення Міжнародного Суду ООН, залишається під забороною, а його голова Рефат Чубаров був незаконно засуджений окупаційною адміністрацією.

Відзначається, що Росія продовжує ігнорувати вимоги резолюції Генасамблеї ООН 75/192 та не надає доступ для Моніторингової місії ООН з прав людини до тимчасово окупованого Криму, а засоби масової інформації переслідуються та караються навіть за друк тексту доповідей Генерального секретаря ООН про ситуацію з правами людини на півострові в умовах російської окупації, що є ганебною та недостойною поведінкою для держави-члена ООН.

«МЗС України розглядає доповідь Генерального секретаря ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна» як продовження зусиль міжнародного співтовариства з деокупації Криму, які знайшли своє відображення в Декларації учасників Кримської платформи», – йдеться у коментарі.

У МЗС закликали міжнародне співтовариство до посилення тиску на державу-окупанта та запевнили, що масові порушення прав і свобод людини, міжнародного права, зокрема гуманітарного, знайдуть відображення у резолюції ГА ООН, яка буде внесена Україною за підтримки партнерів восени цього року на 76-й сесії Генасамблеї.

Нагадаємо:

  • 15 червня 2021 року в Києві правозахисники представили доповідь «Ситуація з правами людини в Криму за 7 років окупації», заснований на інформації про зафіксовані різними міжурядовими та неурядовими правозахисними організаціяім випадках порушень прав людини в незаконно окупованому Росією Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine