У Криму ФСБ затримала заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова

Новини
1-й заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов Фото: RFL/RL

В окупованому Криму співробітники ФСБ вранці 4 вересня провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.

Про це повідомляють громадський рух «Кримська солідарність» і кримська правозахисниця Лутфіє Зудієва.

«У селі Первомайське Сімферопольського району Криму проходить обшук у Нарімана Джеляла – кримськотатарського політика, викладача, політолога і журналіста, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, забороненого РФ в 2016 році … Активісти повідомляють, що Нарімана Джеляла відвезли на синьому мікроавтобусі Volkswagen. Юридичний захист здійснюватиме адвокат Еміне Авамілєва», – відзначили в «Кримській солідарності».

За кілька годин до цього сам Джелялов повідомив на своїй сторінці в Facebook про обшук у жителя села Первомайське Азіза Ахтемова.

«Близько години ночі в селі Первомайське Сімферопольського району в будинку Ахтемова Азіза 1996 р.н. співробітниками поліції був проведений обшук. Як і у випадку з Ельдаром Одамановим, нібито у зв’язку з якимось вибухом в селі Перевальне Сімферопольського району. Після обшуку Азіза відвезли. Його місцезнаходження на даний момент невідомо», – написав заступник голови Меджлісу.

Про затримання Джелялова також повідомила і кримська правозахисниця Лутфіє Зудієва. У відеозверненні на своїй сторінці в Facebook вона нагадала, що 3 вересня cпівробітниками ФСБ після обшуку в будинку був викрадений і вивезений в невідомому напрямку житель Сімферополя Ельдар Одаманов, 03.06.1982 року народження, а вночі затриманий житель села Первомайське Азіз Ахтемов, місцезнаходження якого також до досі невідомо.

Вона також опублікувала відео, як силовики вивозять Джелялова після обшуку.

«Рано вранці надійшла інформація про те, що затриманий сам Наріман Джелял, який є заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу, забороненого РФ рішенням «суду» в 2016 році. Наріман Джелял зараз утримується співробітниками ФСБ, його вивезли з його будинку на синьому мікроавтобусі Volkswagen … Обшук почався в районі 7-ї години ранку. Дітей і дружину вивели в окрему кімнату і всі заходи проходили конфіденційно з Наріманом Джелялом. Потім його вивезли і по теперішній час невідомо, де він знаходиться», – розповіла Зудієва.

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2021 года в окупованому Криму співробітники ФСБ викрали кримського татарина, жителя Сімферополя Ельдара Одаманова після обшуку в його будинку, який проводився в зв’язку з нібито його причетністю до вибуху на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району. Силовики вилучили всю комп’ютерну техніку.