Російський суд залишив чинним незаконний вирок кримчанину Івану Яцкіну – Полозов

Новини
Іван Яцкін Фото: Гульнара Кадырова

Розташований в Сочі Третій апеляційний суд загальної юрисдикції 16 вересня провів виїзне засідання в окупованому Сімферополі, в ході якого відхилив апеляційну скаргу на незаконний вирок «Верховного суду Криму» кримчанину Івану Яцкіну, якого ФСБ обвинуватила в нібито «шпигунстві» на користь України. Таким чином рішення «суду» першої інстанції було залишено чинним – 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці в Facebook.

«Третій апеляційний суд загальної юрисдикції сьогодні провів виїзне засідання в приміщенні Верховного суду Криму з розгляду апеляційної скарги на вирок у відношенні Івана Яцкіна. Засідання проходило в закритому режимі, в зв’язку з наявністю в справі державної таємниці. Суд апеляційної інстанції залишив чинним вирок суду першої інстанції – 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму», – написав Полозов.

Він додав, що на оголошення резолютивної частини судового рішення не допустили дружину Яцкіна Гульнару, з якою він тиждень тому офіційно взяв шлюб в умовах СІЗО.

Полозов також повідомив, що до початку судового засідання йому вдалося поспілкуватися з Яцкіним, який розповів, що в СІЗО Сімферополя умови утримання жодним чином не поліпшуються.

«Адміністрація СІЗО практично не реагує на письмові заяви Івана Яцкіна про необхідність проведення йому медичного обстеження ноги. Він страждає на серйозне судинне захворювання, в результаті якого на нозі відкривається трофічна виразка і нога фактично заживо гниє. При таких обставинах одними знеболюючими, або паліативними формами лікування, типу антикоагулянтів, вже не обійтися. Необхідно повноцінне медичне обстеження і, можливо, оперативне втручання, інакше є ризик втратити ногу», – зазначив адвокат.

Він додав, що Яцкін повідомив, що спільно з ним утримують у камері полковника Збройних сил України на прізвище Швиденко. «Зі слів Івана Григоровича, його обвинувачують в організації якоїсь диверсії в Криму в 2016 році. І він був затриманий в липні поточного року, про його долю нікому невідомо», – написав Полозов.

Як повідомлялось, 21 травня 2021 року «Верховний суд Криму» засудив Івана Яцкіна, якого ФСБ обвинуватила в нібито «шпигунстві» на користь України, до 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Також Яцкін засуджений до одного року обмеження волі після відбування покарання.

25 травня 2021 року захист оскаржив вирок Яцкіна.

Нагадаємо:

  • В жовтні 2019 року російські спецслужби затримали і таємно вивезли з окуповаого Криму Імешканця півострова Івана Яцкіна, обвинувативши його в «держзраді» за нібито «шпіонаж» на користь України. Адвокат Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.
  • Лефортовський районний суд Москви на закритому засіданні ухвалив взяти Івана Яцкіна під варту. Слідчі органи ФСБ обвинуватили  кримчанина в скоєнні злочину, передбаченого ст.275 КК РФ (державна зрада).
  • У січні 20202 року прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання в окупованому Криму ФСБ кримчанина Івана Яцкіна.
  • Яцкін написав заяви президенту України Володимиру Зеленському та уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій з проханням включити його в список на обмін в Росією і надати фінансову допомогу його родині, в якій недавно з’явилась четверта дитина.