У ОРДО скаржаться, що місцеві залізничники через низьку зарплату масово їдуть на роботу в Росію

У ОРДО скаржаться, що місцеві залізничники, отримавши паспорти РФ, через низьку зарплату масово їдуть на роботу в Росію, де заробітки значно вище.

Фото: ДАН

Про це розповів так званий «начальник вагонного депо» окупованого міста Ясинувата Валерій Ковалевський сепаратистським ЗМІ, передає сайт «ОстроВ».

За його словами, працівники звільняються в основному через низьку зарплату, середній розмір якої – 12-14 тисяч рублів (4400-5100 тисяч гривень). Люди йдуть практично відразу після отримання російського паспорта. У Росії за аналогічну роботу на залізниці залізничники отримують близько 50 тисяч рублів.

Як зазначив Ковалевський, «за останній час розрахувалося 30 осіб, а їм на зміну прийшло сім».

При цьому на окупованій території Донецької області в залізничному господарстві спостерігається дефіцит слюсарів, зварювальників, токарів, фрезерувальників та оглядачів вагонів.

Нагадаємо:

  • Російська вуглевидобувна компанія «Колмар» перевезла 2 тис. шахтарів і їх сімей з ОРДЛО на постійну роботу в Республіку Саха (Якутію). Компанія допомогла їм отримати російські паспорти і поселила в місті Нерюнгрі.
  • У так званій «ДНР» «глава адміністрації» Макіївки Сергій Голощапов закликав жінок міста не відпускати чоловіків на заробітки в Росію. Він стверджує, що в Макіївці створено робочі місця з високою зарплатою.
  • У МВС РФ пропонують дозволити громадянам України, жителям так званих «ДНР» і «ЛНР» на Донбасі, вступати до Державної програми зі сприяння добровільному переселенню на російську територію співвітчизників, які проживають за кордоном, перебуваючи на території Росії, а не через консульство РФ в Україні.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine