Родичі 58 нардепів «Слуга Народу» за останні два роки придбали автомобілі, квартири та ділянки – КВУ

Новини
Фото: Василий Артюшенко, ZN.UA

Упродовж останніх двох років члени сімей 58 народних депутатів фракції «Слуга Народу» задекларувала придбання автомобілів, квартир та земельних ділянок. Загальна вартість цінного майна склала понад 60 млн. грн.

Про це повідомляє Комітет виборців України (КВУ) на підставі аналізу інформації декларацій нардепів. При цьому враховано отримання майна виключно з боку членів сімей депутатів, без їх особистих придбань.

Загалом, починаючи з серпня 2019 року, члени сімей депутатів «Слуги Народу» придбали 38 автомобілів. Зокрема, задекларували нові автомобілі дружини народних депутатів Юрія Корявченкова (2 млн грн), Богдана Яременка (Volvo, 1 млн грн), Костянтина Касая (BMW, 3,7 млн грн), Павла Якименка (BMW, 2,9 млн грн), Юрія Арістова (PORSCHE, 2,3 млн грн), Андрія Геруса (1,4 млн грн), Олександра Завітневича (1,5 млн грн), Олексія Леонова (Mercedes-Benz, 1,5 млн грн), Олександра Літвінова (Toyota, 1,2 млн грн), Олександра Салійчука (Mercedes-Benz, 1,2 млн грн), Ореста Саламахи (BMW, 849 тис грн), Максима Зуєва (540 тис грн).

Також задекларували нові автомобілі члени сімей народних депутатів Андрія Бобляха, Ірини Верещук, Володимира Гевка, Максима Гузенка, Андрія Клочка. При цьому у КВУ відзначили, що тринадцять народних депутатів вказали в деклараціях, що користуються транспортом, який належить їх родичам, переважно, дружинам.

Крім автомобілів, депутати «Слуги Народу» вказали 25 земельних ділянок та 12 квартир, придбаних членами їх сімей. Зокрема, народний депутат Роман Мулик задекларував котедж для сімейного відпочинку у курортному селі Поляниця вартістю 1,1 млн грн, який перебуває у власності дочки (дата набуття права: 19.10.2020). Галина Третьякова задекларувала земельну ділянку вартістю 490 тис грн, що перебуває у власності чоловіка (дата набуття права: 10.03.2020). Костянтин Касай задекларував отримання дружиною права власності у 2020 році на квартиру, житловий будинок та земельну ділянку. Олексій Устенко задекларував придбання у 2020 році дружиною квартири в Києві вартістю 5 млн грн.

«Декларування дорогих покупок членами сімей може бути частиною схеми з легалізації статків народних депутатів. Саме тому поширеною практикою є пересування на автомобілях та проживання у житлі, що належать членам сім’ї», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Раніше КВУ вже відзначав різке зростання купівельної спроможності депутатів фракції «Слуги Народу». Так, упродовж 2020 року 97 народних депутатів фракції задекларували придбання цінного майна. Сукупно було придбано 20 квартир, 67 земельних ділянок та 74 автомобіля.

Фото: Василь Артюшенко, ZN.UA

Нагадаємо:

  • У червні 2020 року у КІУ повідомили, що у фракції «Слуга Народу» 153 народні депутати є мільйонерами відповідно до даних їх декларацій. Всього у фракції на той момент було 247 нардепи, таким чином, мільйонером є кожен другий депутат монобільшості.
  • У вересні 2020 року журналісти програми «Схеми» встановили, що щонайменше п’ятнадцять нардепів з фракції «Слуга народу» після того, як потрапили до Верховної Ради, призначили своїх родичів чи родичів з найближчого оточення президента Володимира Зеленського своїми помічниками. Хоча ще кандидат в президенти Зеленський обіцяв, що у владі «нових облич» «кумівства не буде».