Десять онлайн-медіа увійшли до списку найякісніших українських ЗМІ – ІМІ

Новини
Фото: thesavvycouple.com

До «білого списку» загальнонаціональних сайтів, які подають якісну інформацію з дотриманням професійних стандартів, увійшли десять онлайн-медіа.

Про це свідчать результати глибинного моніторингу, який раз на півроку проводить Інститут масової інформації (ІМІ).

Так, станом на вересень 2021 року до списку найякісніших онлайн-медіа ввійшли такі редакції: Суспільне, hromadske, «Ліга», Українська правда, Укрінформ, Радіо Свобода, Дзеркало тижня, НВ, «Еспресо» та «Бабель».

Як зазначається, до переліку доєдналося відразу три нових медіа: НВ, «Еспресо» та «Бабель».

На першому етапі дослідження 50 популярних українських онлайн-медіа, відібраних на основі даних попередніх моніторингів ІМІ, SimilarWeb та Gemius, оцінювалися на предмет наявності маніпуляцій, фейків, чорного піару.

На другому етапі дослідження медіа, які пройшли перший етап, аналізувалися за такими критеріями: стандарти балансу, достовірності та відокремлення фактів від коментарів, наявність на ресурсах джинси, сексизму та мови ворожнечі, а також на предмет прозорості – наявності на сайті контактів, редакційних політик, фінансової прозорості.

За результатами аналізу, рівень дотримання професійних стандартів на ресурсах, які ввійшли до «білого списку», в середньому становить близько 96%. У центральній стрічці новин на цих сайтах не виявлено джинси (хоча траплялися матеріали з неналежним маркуванням), мови ворожнечі, сексизму та фейків.

  • У лютому 2021 року до «білого списку» ІМІ увійшло вісім найякісніших українських ЗМІ: «Ліга», Дзеркало тижня, hromadske, Суспільне, Радіо Свобода, «Букви», Укрінформ, Українська правда. За результатами аналізу, рівень дотримання професійних стандартів на цих ресурсах в середньому становив близько 97,8%.