Опендатабот розсилатиме повідомлення українцям по стан розгляду їхніх судових справ

Новини
Фото: investigator.org.ua

Сервіс Опендатабот з 11 жовтня розсилатиме українцям автоматичнi повідомлення про стан розгляду їхніх судових справ. При цьому буде надходити інформація не тільки про справи, за якими було відкрито провадження, але також i про вiдхиленi позови.

Про це повідомляється на сайті Опендатабот – платформи для роботи з відкритими державними даними.

«Кожного дня в Україні до суду надходить майже 10 тис. позовних заяв. Далеко не всі вони будуть розглянуті й ухвалені. Багато позовiв, відхилених з різних причин, через деякий час будуть подані знову. Але відповідач про результат всіх цих дій дізнається тільки коли поштою прийде повістка в суд. Або не дізнається – бо половина українських судів не забезпечена коштами на відправлення кореспонденції – і тому не зможе вчасно з’явитися на судове засідання», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, оперативне отримання людиною інформації про спробу подати на неї до суду зручно тим, що дозволяє відповідачу докладно підготуватися до першого засідання. Після ухвалення позову Опендатабот інформуватиме користувача про всі подальші зміни у судовiй справі: «призначено засідання», «винесено рішення», «подано апеляцію» тощо.

Моніторинг справ в Опендатабот – безкоштовний для українців. Щоб не пропустити інформацію про направлені до суду позови й дати судових засідань, можна підписатися на сповіщення від Опендатабот.

Для того, що отримати сповіщення про своє судове засідання в Опендатабот:

  • Надішліть боту своє ПІБ або номер справи, яку хочете відслідковувати.
  • Підпишіться на оновлення.