МЗС РФ офіційно визнало участь російських громадян у збройному конфлікті на сході – Україна в ТКГ

Новини

Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі заявляє, що МЗС РФ офіційно визнало участь російських громадян у збройному конфлікті на сході України.

Про це йдеться у повідомленні української делегації.

«Вітаємо російських представників з цим мужнім кроком: визнавати реальність після восьми років послідовної брехні важко. Бажаємо російській дипломатії сил та натхнення у взятті наступного бар’єра – офіційного визнання повної відповідальності керівництва РФ за розв’язання та продовження міжнародного збройного конфлікту на сході України.

Це є головною запорукою початку процесу реального мирного врегулювання. Ще раз вітаємо російський МЗС і підтримуємо його керівництво у їх сміливих кроках на користь припинення російської військової агресії проти України. Тримайтеся, ми знаємо, як вам зараз непросто», – наголошують в українській делегації.

Сєвєродонецький міський суд Луганській області заарештував бойовика Андрія Косяка, громадянина РФ, через якого заблокували пересування представників місії ОБСЄ на окупованій території Донецької області.

Як повідомляє Луганська обласна прокуратура, за даними слідства, у 2017 році Андрій Косяк вступив до лав незаконного збройного формування «6-й окремий мотострілецький козачий полк ім. М. Платова» так званої «народної міліції ЛНР». Зокрема, цей підрозділ регулярно брав участь у знищенні підрозділів й військової техніки Збройних Сил України.

Окупаційна адміністрація в Донецьку влаштувала перед готелем, де мешкають члени СММ ОБСЄ, «акцію протесту», перешкоджаючи пересуванню спостерігачів. У Місії зафіксували, як учасники масового зібрання встановлювали перед готелем 22 намети, а також біотуалети.

Спостерігачі вказують, що це зібрання «перешкоджало будь-якому пересуванню патрулів до та з приміщення 15 та 16 жовтня».

В коментарі телеканалу «Дом» представниця окремих районів Донецької області у Тристоронній контактній групі від України Тетяна Іванова заявила, що спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ продовжують залишатися у тимчасово окупованому Донецьку, призупинення їхньої роботи пов’язано з питанням безпеки.

  • 17 жовтня Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ призупинила роботу в окупованому Донецьку з міркувань безпеки. Це рішення пов’язане з проведенням 15-16 жовтня мітингу прихильників так званої «ДНР» в Донецьку біля входу в готель Park Inn, у якому розташований офіс ОБСЄ.
  • Незважаючи на призупинення роботи в окупованому Донецьку, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ продовжує свою діяльність на непідконтрольній українській владі частині Луганської області.