Україна розкаже світу про бойовика Косяка, щоб всі побачили, кого РФ відправляє воювати – МЗС

Новини

Україна готова надати міжнародним організаціям, зокрема Міжнародному комітету Червоного Хреста, допуск до арештованого проросійського бойовика Андрія Косяка. Українська сторона хоче, щоб світова спільнота побачила, кого Росія відправляє на війну з Україною.

Про це РБК-Україна сказав прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

«Міжнародна спільнота має побачити, кого Росія направляє воювати проти українського народу. Затримання Косяка під час виконання розвідувальної операції та його задокументована участь в бойових діях вкотре ілюструє відповідальність РФ за ведення міжнародного збройного конфлікту на території нашої держави», – заявив він.

Ніколенко зазначив, що МЗС вже доручило українським посольствам поінформувати іноземні уряди про докази російської агресії та грубі порушення Росією домовленостей «нормандської четвірки».

Наразі бойовик Косяк перебуває під вартою за постановою Сєвєродонецького міського суду. Бойовику повідомили про підозру в участі у незаконних збройних формуваннях.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна надасть російським дипломатам доступ до затриманого на Донбасі найманця РФ Андрія Косяка.

«Відповідно до міжнародного права, консул має право доступу до громадянина держави, яку він представляє. Такий доступ буде наданий», – сказав Кулеба.

Міністр також зазначив, що заяви російського МЗС щодо Косяка є черговими доказами того, що РФ є єдиною стороною конфлікту.

«Безумовно, це є визнанням того, що Росія у різних формах, у цьому випадку у вигляді громадянина РФ, бере участь і є єдиною стороною міжнародного збройного конфлікту», – додав Кулеба.

Сєвєродонецький міський суд Луганській області заарештував бойовика Андрія Косяка, громадянина РФ, через якого заблокували пересування представників місії ОБСЄ на окупованій території Донецької області.

Як повідомляє Луганська обласна прокуратура, за даними слідства, у 2017 році Андрій Косяк вступив до лав незаконного збройного формування «6-й окремий мотострілецький козачий полк ім. М. Платова» так званої «народної міліції ЛНР». Зокрема, цей підрозділ регулярно брав участь у знищенні підрозділів й військової техніки Збройних Сил України.

Окупаційна адміністрація в Донецьку влаштувала перед готелем, де мешкають члени СММ ОБСЄ, «акцію протесту», перешкоджаючи пересуванню спостерігачів. У Місії зафіксували, як учасники масового зібрання встановлювали перед готелем 22 намети, а також біотуалети.

Спостерігачі вказують, що це зібрання «перешкоджало будь-якому пересуванню патрулів до та з приміщення 15 та 16 жовтня».

В коментарі телеканалу «Дом» представниця окремих районів Донецької області у Тристоронній контактній групі від України Тетяна Іванова заявила, що спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ продовжують залишатися у тимчасово окупованому Донецьку, призупинення їхньої роботи пов’язано з питанням безпеки.

  • 17 жовтня Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ призупинила роботу в окупованому Донецьку з міркувань безпеки. Це рішення пов’язане з проведенням 15-16 жовтня мітингу прихильників так званої «ДНР» в Донецьку біля входу в готель Park Inn, у якому розташований офіс ОБСЄ.
  • Незважаючи на призупинення роботи в окупованому Донецьку, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ продовжує свою діяльність на непідконтрольній українській владі частині Луганської області.