У Сімферополі російські силовики затримали 19 кримськотатарських активістів (оновлено)

У Сімферополі 1 листопада під будівлею «Кримського гарнізонного військового суду» російські силовики затримали кримськотатарських активістів, які прийшли як слухачі на засідання у «красногвардійської справі Хізб ут-Тахрір». Затримано 19 осіб.

Фото: facebook.com/crimeansolidarity

Затримані кримськотатарські активістки повідомили, що стосовно них складено адміністративний протокол.

«Ми прийшли на відкрите судове засідання як слухачі в масці, з дотриманням дистанції, не заважали проходу пішоходів. Нас утримували у 3-му відділі поліції «Центральний» більше трьох годин. Відносно нас складено адміністративний протокол за ст.20.6.1 КоАП. РФ».

Станом на 16.30 Неметулаєва Зарема та Ібраїмова Зуляра вийшли з відділу поліції з адміністративними протоколами за статтею 20.6.1 КоАП РФ.

Співробітники 3-го відділу поліції «Центральний» Управління МВС Росії по місту Сімферополю виписують шістьом затриманим жінкам застереження «про неприпустимість порушення законодавства РФ», але, як і раніше, обмежують їх у свободі пересування. Досі вони не покинули відділ, повідомляє активістка Лутфіє Зудієва.

Захисник подав скаргу до «прокуратури Центрального району міста Сімферополя» та зателефонував до чергової частини «прокуратури Криму» за фактом незаконного утримання людей у ​​відділі поліції понад 3 години – без законних підстав. Серед затриманих – подружжя політв’язнів Криму. Біля будівлі «поліції» на їхню підтримку знову збираються кримські татари з інших міст та районів.

«У «Кримського гарнізонного військового суду» Сімферополя знову затримано слухачів, які прийшли на відкрите судове апеляційне засідання у справі красногвардійської групи «Хізб-ут-Тахрір». Затримано 19 осіб, зокрема жінок і журналістів», – повідомляє Кримська солідарність.

Серед затриманих – 12 чоловіків, один з яких – журналіст, який здійснював свою професійну діяльність із редакційним завданням:

Каралієв Сейт-Осман Владерович
Меметов Ділявер Ремзійович
Алієв Ульвій Рустемович
Умеров Аметхан Айдерович
Сейдалієв Мустафа Айдерович
Сейтумерів Абдулмеджит Шукрієвич
Якубов Ельдар Ескендерович
Німетулаєв Ремзі Синаверович
Мустафаєв Сейдамет Енверович
Сеталієв Наріман Сейтвелійович
Аметов Расим Руштійович
Ібраїмов Куламет Енверович

7 жінок:

Зейнетдінова Зера Енверівна
Бекірова Суваде Сейранівна
Сейтумерова Пакізе Алішерівна
Неметулаєва Зарема Джаппарівна
Ібраїмова Зуляра Сеттарівна
Якубова Сафіє Ельдарівна
Люманова Ліля Мансурівна

Затриманих везуть до «Центрального» відділу поліції номер 3, розташованого по вул. Футболістів.

Як пише активістка Лутфіє Зудієва, адвоката Назима Шейхмамбетова не допускають до затриманих кримських татар до 3-го відділу поліції «Центральний» «Управління МВС Росії у місті Сімферополь».

Захисник подав скаргу до «прокуратури Центрального району міста Сімферополя» та зателефонував до чергової частини «прокуратури Криму».

Серед затриманих жінок — хвора інсулінозалежна, якій в обід необхідна планова ін’єкція, крім цього — вагітна жінка та неповнолітня. Пізніше адвоката таки допустили до відділу «поліції».

Правоохоронці АРК розпочали кримінальне провадження за фактом незаконного затримання 25 жовтня російським силовиками в окупованому Сімферополі біля будівлі «Кримського гарнізонного військового суду» 21 кримськотатарського активіста, які прийшли на відкрите судове засідання, щоб підтримати фігурантів красногвардійської «справи кримських мусульман».

Нагадаємо:

  • 25 жовтня 2021 року в Сімферополі російські силовики затримали 21 кримськотатарського активіста, включно з журналістами, які зібралися біля будівлі «Кримського гарнізонного військового суду», де по відеозв’язку транслювалося засідання Апеляційного військового суду в місті Власиха Московської області РФ, який розглядав апеляційну скаргу на вирок фігурантам «справи кримських мусульман» Рустема Емірусєїнова, Арсена Абхаїрова та Ескендера Абдулганієва. Затриманих доправили до «Центрального відділу поліції» Сімферополя.
  • 25 жовтня у Сімферополі на адвоката Едема Семедляєва, який приїхав до «Центрального відділу поліції» для надання юридичної допомоги затриманим вранці кримським татарам, склали протокол за «непідкорення поліції» та затримали.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine