Заборговані пенсії ВПО виплачуватимуть за окремою програмою Пенсійного фонду – рішення Кабміну

Порядок виплати заборгованості з пенсій внутрішньо переміщеним особам затвердив Кабінет міністрів України на засіданні уряду 10 листопада. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань за результатами засідання уряду.

Пенсії й щомісячне довічне утримання ВПО за минулі періоди виплачуватимуть за окремою програмою бюджету Пенсійного фонду України за рахунок коштів Державного бюджету України. Це стосується й тих пенсій, які були нараховані за рішеннями суду. 

Розмір пенсійної виплати визначається в сумі, що відповідає розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, встановленому на 1 січня відповідного року. 

Порядок був ухвалений на засіданні Кабінету міністрів без обговорення. Центр журналістських розслідувань наводить повний текст документу.

Dodatok
  • В Україні хочуть запровадити накопичувальну пенсію. Міністерство фінансів презентувало проект другого рівня пенсійної системи, який передбачає відрахування внесків у розмірі 1% від зарплати на особистий накопичувальний рахунок.
  • В Україні мінімальна пенсія у 2021 та 2022 році зміниться. Це випливає з ухваленого Верховною Радою у першому читанні проекту державного бюджету на 2022 рік. Згідно з документом, мінімальна пенсія становитиме з 1 червня 2022 року – 2027 грн, а з 1 грудня 2022 року – 2093 грн.

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine