У Криму старе кладовище осипається в море – узбережжя руйнується через варварський видобуток піску

Новини
Скріншот: Youtube

Людські скелети виступають з глиняного урвища на морському березі в селі Окунівка Чорноморського району в окупованому Криму. Просідання старого кладовища відбувається вже п’ятий рік, але звернули увагу на це після відео в соцмережах. 

Про це повідомляє окупаційне видання «Крым 24».

Окупаційний «голова Окунівського сільського поселення» Олександр Шконда пояснює, що зафіксовані на відео кілька давно висохлих людських скелетів, які звисають з глиняного урвища – це «старе довоєнне кладовище загальною площею близько півтора-двох гектарів, який почав просідати ще 5 років тому».

Він також повідомив, що «керівництво» Окунівки вже зверталося до окупаційного «госкомитета по охране культурного наследия» Криму, але щоб визначити точний період поховань і створити на цьому місці охоронну зону – необхідно провести дослідження.

«З чуток тільки можу говорити, що це кіммерійське поховання. Воно знаходиться за межами населеного пункту на землях державної власності», – наводить видання пояснення Шконди. Окупаційний посадовець стверджує, що кладовище просідає «через природні умови».

Однак Центр журналістських розслідувань розповідав про те, як руйнується узбережжя Західного Криму через варварський видобуток піску, до якого причетні Група компаній «Суеста», Євпаторійський морський порт та інші компанії. Особливо активізувався видобуток піску після російської окупації Криму, внаслідок чого катастрофічно скоротилися пляжі західного узбережжя Криму і була знищена заповідна Бакальська коса. Докладніше можна прочитати про це в розслідуванні «Пірати піщаних кар’єрів Криму: люди, компанії, судна».