МЗС і Експертна мережа Кримської платформи співпрацюватимуть – підписано меморандум

Новини
Глава МЗС Дмитро Кулеба і Голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник на підписанні Меморандуму про співпрацю між МЗС і Експертною мережею Кримської платформи Фото: Пресслужба МЗС

Міністерство закордонних справ України та Експертна мережа Кримської платформи підписали 17 листопада 2021 року меморандум про співпрацю. 

Про це повідомив на брифінгу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Меморандум про співпрацю МЗС і Експертної мережі Кримської платформи передбачає проведення заходів, конференцій, семінарів та круглих столів, підтримки дослідницьких  проєктів незалежних аналітичних центрів, і має на меті подальший розвиток Кримської платформи.

З боку МЗС меморандум підписав міністр Дмитро Кулеба, а з боку Експертної мережі – сім координаторів робочих груп. Зокрема, від санкційної робочої групи ЕМ меморандум підписала головна редакторка Центру журналістських розслідувань Валентина Самар.

Глава МЗС Дмитро Кулеба і головна редакторка ЦЖР Валентина Самар на підписанні Меморандуму про співпрацю між МЗС і Експертною мережею Кримської платформи Фото: Фото: Пресслужба МЗС

«Документ визначає цілі та завдання спільної діяльності. МЗС буде підтримувати дослідницькі проєкти незалежних аналітичних центрів країн світу щодо Криму, сприяти в організації та спільному проведенню заходів, конференцій, семінарів та круглих столів в рамках Кримської платформи», – повідомив Дмитро Кулеба. 

Він зазначив, що роль експертного середовища є надзвичайно важливою в архітектурі Кримської платформи.

«Налагодження ефективної співпраці між МЗС та Експертною мережею є надзвичайно важливим кроком. Наступний крок, який ми плануємо зробити вже найближчим часом – це узгодження Плану спільних дій МЗС та Експертної мережі на 2022 рік», – додав міністр.

Підписання Меморандуму про співпрацю між МЗС і Експертною мережею Кримської платформи Фото: Пресслужба МЗС

Слова про підтримку Кримської платформи були включені до проєкту посиленої резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо ситуації з правами людини в Криму, яку 17 листопада затвердив Третій Комітет 76-ї сесії ГА ООН. 

  • Експертна мережа Кримської платформи об’єднала понад 70 українських та іноземних неурядових організацій, аналітичних дослідницьких центрів та правозахисників з різних країн світу. Усі вони досліджують широкий спектр проблем російської окупації Криму. Крім того, зараз на розгляді мережі понад 180 запитів на участь у її діяльності від іноземних експертів та організацій.