У Криму під Судаком окупанти зносять будинок ветерана кримськотатарського руху (відео)

В окупованому Криму під Судаком окупанти мають зносять будинок ветерана кримськотатарського руху, активіста Рустема Усеїнова. Біля будівлі знаходиться велика кількість російських силовиків та підігнано будівельну техніку. Рішення про знесення ухвалив «Судакський міський суд», який задовольнив позов «міської адміністрації» Судака про визнання земельної ділянки під будинком активіста самовільно зайнятим.

Будинок Рустема Усеїнова у селі Морське, який збираються знести окупанти, 24.11.2021 Фото: RFE/RL

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

«У селі Морському біля будинку ветерана кримськотатарського руху, активіста Рустема Усеїнова зібралася велика кількість силовиків, а також будівельна техніка. Очікується, що найближчим часом його будинок буде знесено за рішенням «суду», яке ще не оскаржено в апеляційній інстанції», – зазначають правозахисники.

Людям, які зібралися на підтримку активіста, співробітники поліції забороняють знімати. Сам Усеїнов пояснив «судовим виконавцям», що він приїхав із лікарні, де перебуває на стаціонарному лікуванні та у зв’язку з цим просив відкласти виконання рішення «суду».

Пізніше Усеїнову стало погано, йому викликали швидку, яка відвезла його до лікарні.

Рустем Усеїнов біля свого будинку у селі Морське, який збираються знести окупанти, 24.11.2021 Фото: INжир media

Тим часом співробітники спецназу виставили оточення біля людей, що зібралися.

Крім того, співробітники «Крименерго» мають намір відключити електропостачання. Наразі двері до будинку виконавці зламали, провели всередині опис майна та готуються зносити.

За інформацією кореспондента видання «Крим.Реалії», людям, які зібралися біля будинку активіста, заборонили вести фото та відеозйомку. Поведінку присутніх контролюють співробітники поліції та люди у цивільному. Сам Усеїнов заявив «судовим виконавцям», що ним «подано апеляційну скаргу на рішення про знесення його будинку і, крім того, виконання необхідно відкласти, поки він перебуває на стаціонарному лікуванні».

Як повідомляє медіапроект INжир media, незважаючи на відсутність господаря будинку, робітники почали його зносити.

3 серпня набуло чинності рішення «Судакського міського суду» за позовом «адміністрації» міста Судака, яке визнає земельну ділянку Рустема Усеїнова самовільно зайнятою і вимагало її звільнити у тридцятиденний термін. Усеїнов про рішення не знав і подав на нього апеляційну скаргу, яка сьогодні перебуває на розгляді у «Верховному суді Криму». Попри це «судовий пристав-виконавець» Наталія Пугачова призначила примусове виконання рішення суду на 24 листопада. Знесенню підлягає житловий будинок Усеїнова площею 75 квадратних метрів.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine