У Сімферополі окупанти затримали координатора «Кримської солідарності» Ділявера Меметова

В окупованому Сімферополі 26 листопада російські поліцейські затримали біля «Кримського гарнізонного військового суду» координатора громадського руху «Кримська солідарність» Ділявера Меметова за те, що 23 листопада він зустрічав адвоката Едема Семедляєва біля ізолятора тимчасового тримання після 12 діб адмінарешту.

Ділявер Меметов, координатор «Кримської солідарності» Фото: RFE/RL

Про це сообщает «Кримська солідарність» з посиланням на кореспондента видання «Грани.ру» Айдера Кадирова.

«Співробітники поліції схопили координатора «Кримської солідарності» Ділявера Меметова, коли той підійшов до будівлі Кримського гарнізонного військового суду у Сімферополі. Його відвезли до «Центрального» відділу поліції, мотивуючи це тим, що він був на зустрічі адвоката Едема Семедляєва 23 листопада. Разом із ним було затримано цивільного журналіста Абдуллу Сейдаметова. Мотиви його затримання наразі невідомі», – йдеться у повідомленні.

За словами Кадирова, Ділявер Меметов з’явився біля «Кримського гарнізонного військового суду» після перерви і був за 20 метрів від будівлі. У його бік попрямували співробітники поліції, які повідомили йому про «повторне порушення» та відвезли до «Центрального» відділу поліції Сімферополя за присутність на зустрічі адвоката Едема Семедляєва 23 листопада. Затримання проводив капітан поліції Олексій Кузнєцов.

Нагадаємо:

  • Ввечері 23 листопада 2021 року у Криму адвокат Едем Семедляєв вийшов із ізолятора тимчасового тримання у Сімферополі, де він провів 12 днів адміністративного арешту. При цьому російські силовики затримали 31 кримськотатарського активіста, включаючи чотирьох журналістів та десять жінок, які його зустрічали. Семедляєв поїхав надавати їм адвокатську допомогу.
  • 24 листопада 2021 року в Сімферополі «суди» заарештували 21 кримськотатарського активіста, які були затримані 23 листопада біля будівлі ізолятора тимчасового тримання Сімферополя, куди прийшли зустріти адвоката Едема Семедляєва після 12 діб адмінарешту. Ще 9 затриманим жінкам було призначено адміністративні штрафи.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine