Комісар РЄ з прав людини Міятович закликає РФ припинити переслідування кримських татар у Криму

Новини
Дуня Міятович, Комісар РЄ з прав людини Фото: coe.int

Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович закликає РФ припинити переслідування кримських татар в окупованому Криму.

Про це йдеться у заяві Дуні Міятович.

За її словами, останньою ланкою у ланцюзі репресій проти кримських татар стали арешти у Сімферополі 23 листопада, коли кримські татари мирно прийшли зустріти адвоката-правозахисника Едема Семедляєва, який вийшов з ізолятора тимчасового тримання.

У заяві Міятович наголошується, що на додаток до свавільних арештів і затримань, прикладом чітко помітної моделі переслідувань кримських татар є рейди на їхні будинки та мечеті, кримінальні провадження, позбавлені гарантій справедливого судового розгляду і надзвичайно суворі покарання, включаючи тривалі терміни ув’язнення, винесені останніми роками десяткам кримськотатарських активістів.

При цьому багато затриманих та ув’язнених зазнають жорстокого поводження і позбавлені можливості спілкуватися з сім’ями та адвокатами.

«Оскільки я наполегливо намагаюся отримати доступ до Криму для здійснення незалежного та неупередженого моніторингу, як того вимагає мій мандат, я закликаю поважати права кримських татар. Переслідування кримських татар необхідно припинити», – наголосила Міятович.

Комісар Ради Європи з прав людини закликала негайно покласти край свавільним арештам, обшукам, затриманням та кримінальним переслідуванням, що ґрунтуються на неправомірному використанні засобів боротьби з тероризмом, екстремізмом або на інших хибних звинуваченнях.

«Усі ті, кого було засуджено чи затримано на підставі такого жорсткого судового розгляду, мають бути виправдані та негайно звільнені. Юридичним радникам, які захищають кримських татар, має бути дозволено працювати без залякування чи перешкод, а кримськотатарським ЗМІ, журналістам, активістам та блогерам має бути дозволено здійснювати свою діяльність без обмежень чи переслідувань», – резюмувала Міятович.

Нагадаємо:

  • Ввечері 23 листопада 2021 року у Криму адвокат Едем Семедляєв вийшов із ізолятора тимчасового тримання у Сімферополі, де він провів 12 днів адміністративного арешту. При цьому російські силовики затримали 31 кримськотатарського активіста, включаючи чотирьох журналістів та десять жінок, які його зустрічали. Семедляєв поїхав надавати їм адвокатську допомогу.
  • 24 листопада 2021 року в Сімферополі «суди» заарештували 21 кримськотатарського активіста, які були затримані 23 листопада біля будівлі ізолятора тимчасового тримання Сімферополя, куди прийшли зустріти адвоката Едема Семедляєва після 12 діб адмінарешту. Ще 9 затриманим жінкам було призначено адміністративні штрафи.