В Україні за держзраду заочно судитимуть колишнього командувача ВМСУ Березовського

До суду скеровано обвинувальний акт щодо проти колишнього командувача Військово-Морських Сил України Дениса Березовського, який під час окупації Криму зрадив присязі, перейшов на службу до Росії і зараз обіймає посаду заступника командуючого Тихоокеанським флотом РФ. РНБО України ввела проти Березовського санкції та позбавила його всіх звань.

Денис Березовський, екс-командувач ВМСУ, заступник командуючого Тихоокеанським флотом РФ Фото: vlnvmu.mil.ru

Про це повідомляє прокуратура АРК.

«Вказаний громадянин України у 1992 році присягнув на вірність українському народові, взявши на себе обов’язок обороняти й захищати Україну та розпочав військову службу ЗСУ.
Указом виконувача обов’язків Президента України, 1 березня 2014 року, обвинуваченого призначено командувачем ВМС ЗСУ. Відповідно до законодавства, вказана посада передбачає обов’язок стримувати, локалізувати i нейтралізувати збройні конфлікти, а при необхідності – надати відсіч збройній агресії з моря як самостійно, так і у взаємодії з іншими підрозділами 3СУ. Однак, обвинувачений, об’єднавшись у злочинну організацію з іншими особами, які сприяли окупації Росією півострова Крим, вирішив стати на шлях державної зради», – повідомляє прокуратура АРК.

Одразу після призначення на зазначену посаду, обвинувачений публічно виступив перед особовим складом ВМС ЗСУ та представниками ЗМІ. У своїй промові контрадмірал заявив, що відмовляється виконувати будь-які рішення, накази та розпорядження української влади та зобов’язався виконувати накази самопроголошеної окупаційної влади в Криму. До того ж, обвинувачений, наказав підпорядкованим військовим підрозділам скласти зброю, не здійснювати супротиву ЗС РФ та перейти під командування окупантів.

«Таким чином, своїми діями та рішеннями обвинувачений сприяв іноземній державі та її окупаційній адміністрації у проведенні підривної діяльності проти України. Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) КК України», – повідомляє прокуратура АРК.

Шевченківський районний суд Києва дозволив заочне слідство проти колишнього командувача Військово-Морських Сил України Дениса Березовського, який під час окупації Криму зрадив присязі, перейшов на службу до Росії і зараз обіймає посаду заступника командуючого Тихоокеанським флотом РФ. РНБО України ввела проти Березовського санкції та позбавила його всіх звань.

Детальніше про насильницькі злочини, скоєні при окупації Криму російськими військовими та колаборантами з так званої «самооборони» Севастополя та Криму, особливо багато яких фіксувалося під час блокування та захоплення військових частин та кораблів ВМС України дивіться в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань Сергія Гайдука, який у березні 2014 року був призначений на посаду командувача ВМС України після того, як попередній командувач — Денис Березовський зрадив присязіг і перейшов на службу до Росії.

Як повідомлялось, 26 лютого 2021 року Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про запровадження санкцій та позбавлення всіх звань за державну зраду щодо десяти посадових осіб, які входили до вищого офіцерського складу країни. Серед них був і Денис Березовський. 27 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про введеня в дію цього рішення.

Нагадаємо:

  • 1 березня 2014 року указом в.о. президента України Олександром Турчиновим командувачем Військово-Морськими Мілами України було призначено контр-адмірала Дениса Березовського, який до цього був заступником начальника управління бойової підготовки ВМСУ. 2 березня під час окупації півострова Росією він перейшов на бік проросійської «влади» Криму і склав присягу «на вірність кримському народу».
  • 2 березня 2014 року в.о. міністра оборони України Ігор Тенюх усунув Березовського від виконання обов’язків командувача ВМСУ. 2 березня Генпрокуратура України розпочала кримінальне провадження стосовно Дениса Березовського, який присягнув «на вірність кримському народу» за статтею 111 КК «державна зрада». Відомості про це було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
  • За місяць Березовський склав нову присягу — уже Російській Федерації.
  • 20 квітня 2014 року президент РФ Володимир Путін призначив Дениса Березовського заступником командувача Чорноморського флоту Росії.
  • 2015 року Березовського перевели до Москви, де він навчався у військовій академії генштабу ЗС Росії.
  • У листопаді 2018 року Березовський був призначений заступником командувача Тихоокеанського флоту ВМФ РФ. 20 лютого 2020 року Березовському присвоєно військове звання віце-адмірал.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine