Лідери Франції, Німеччини, Великої Британії, США й Італії виступили за відновлення «Нормандського формату»

Глави держав і урядів Німеччини, США, Франції, Італії, Великої Британії на зустрічі у форматі «Квінт» висловилися за поновлення переговорів у форматі «нормандської групи». 

Президент Франції Емманюель Макрон Фото: EPA

Про це повідомляє сайт президента Франції

П’ятеро глав держав та урядів поділилися своїм аналізом напруженості, що існує між Росією та Україною, висловили свою рішучість поважати суверенітет останньої та заявили про свою відданість діям для підтримки миру та безпеки в Європі, сказано в повідомленні. 

Всі учасники зустрічі погодилися із необхідністю поновлення Росією переговорів з Україною в рамках так званої «нормандської групи» під егідою Франції та Німеччини.

Президент Франції Еманюель Макрон зустрівся з главами держав та урядів формату «Квінт» (Німеччина, США, Франція, Італія, Великобританія) у понеділок, 6 грудня. 

Раніше «Financial Times» повідомила, що США змогли переконати країни ЄС у реальності загрози військового вторгнення РФ до України. Цьому сприяв «безпрецедентний» обсяг розвідувальних даних, які США передали європейським союзникам на підтвердження намірів РФ. 

  • Україна готується відбивати повномасштабне вторгнення РФ. Росія активізувалася на сході нашої держави. Збройні сили постійно готуються до відбиття різних загроз, в тому числі і повномасштабного вторгнення.
  • На території РФ і Білорусі пройшли спільні масштабні військові навчання «Захід-2021». Всього в навчаннях взяли участь до 200 000 чоловік особового складу, близько 80 літаків і вертольотів, до 760 одиниць бойової техніки, в тому числі 290 танків, 240 знарядь, реактивних систем залпового вогню і мінометів, а також до 15 кораблів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine