Мінреінтеграції ініціює скасування норми, через яку політв’язні не отримували держдопомогу – Ігор Котелянець

Новини
Ігор Котелянець і Ірина Верещук Фото: Facebook Igor Kotelianets

Мінреінтеграції ініціювало скасування законодавчої норми, яка дискримінувала політв’язнів, що вже звільнилися з незаконного ув’язнення РФ, у їх праві отримати державну допомогу. 

Про це повідомив глава Об’єднання родичів політв’язнів Кремля Ігор Котелянець на своїй сторінці в Facebook.

«За результатами громадської експертизи діяльності Мінре, яку провело Об’єднання родичів – Мінре ініціювало скасування законодавчої норми, яка дискримінувала політв’язнів, що вже звільнилися з незаконного ув’язнення РФ, у їх праві отримати державну допомогу», – написав Котелянець.

Він пояснив, що за чинними нормами для отримання допомоги політв’язень мае перебувати у «списках СБУ». 

«Списки саме по політичним в’язням СБУ не веде, тому держава відмовляла у наданні допомоги звільненим. Її не міг отримати жоден політв’язень, який був звільнений по закінченню строка ув’язнення (не за «обміном»)», – написав Котелянець. Він подякував главі Мінреінтеграції Ірині Верещук за сприяння у вирішенні проблеми. 

За його словами, це питання не вирішувалося майже рік. Громадський активіст висловив сподівання, що Кабінет міністрів за два тижні ухвалить відповідне рішення. 

Також він додав, що чекає від влади голосування за законопроєкт про підтримку політв’язнів. 

«Маємо підстави очікувати розгляду законопроєкту в парламенті вже найближчим часом», – написав Ігор Котелянець. 

Нагадаємо:

  • 27 вересня 2021 року президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей». Ухвалення цього закону давно вимагають правозахисники та рідні політв’язнів.