У Криму «суд» продовжив арешт Наріману Джелялову та братам Ахтемовим

В окупованому Криму «Київський районний суд» Сімферополя 22 грудня продовжив до 23 лютого 2022 року термін утримання під вартою першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову та двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим, яких ФСБ обинувачує у скоєнні «диверсії», яка нібито сталася у селі Перевальне.

Наріман Джелялов, Азіз Ахтемов, Асан Ахтемов

Про це повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.

«Київський районний суд Сімферополя у складі судді Карачевської О.В. сьогодні розглянув клопотання слідчого ФСБ про продовження терміну тримання під вартою щодо Нарімана Джелялова, Асана та Азіза Ахтемових … Суддя задовольнила клопотання слідчого ФСБ та продовжила термін утримання під вартою всім трьом ще на один місяць, а саме до 23 лютого 2022 року», – написав Полозов.

Він зазначив, що вперше розгляд клопотання слідчого відбувався не окремо, як раніше, а в одному судовому засіданні за участю Нарімана, Асана та Азіза.

За словами адвоката, судове засідання проходило у закритому режимі.

Він додав, що рішення «Київського районного суду» щодо продовження арешту Джелялову та братам Ахтемовим буде оскаржено захистом в апеляційному порядку.

Як повідомлялось, 28 жовтня 2021 року в Криму «Київський районний суд» Сімферополя продовжив до 23 січня 2022 року термін утримання під вартою першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову і двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим, яких ФСБ обвинувачує у здійсненні «диверсії», яка нібито відбулася на газопроводі у селі Перевальне.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова до 4 листопада. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 листопада для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 7 вересня 2021 року ФСБ заявила, що ГУР Міноборони України та Меджліс кримськотатарського народу причетні до організації диверсії, яка нібито сталася на газопроводі в окупованому Криму 23 серпня.
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі). У листопаді 2021 року Джелялова також обвинуватили в контрабанді вибухового пристрою за ч.3 ст.226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, вчиненого організованою групою).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine