РФ продовжує нарощувати війська на кордоні з Україною – розслідування СІТ

Росія продовжує нарощувати військову міць поблизу кордону з Україною. Збільшуються вже виявлені табори, виникають нові, а склад техніки, що перекидається, розширюється: до танків і самохідних знарядь додалися зенітні ракетні комплекси.

Про це йдеться у розслідуванні Conflict Intelligence Team (CIT), що проаналізували дані відкритих джерел.

Розслідувачі констатують, що найбільш активне перекидання військ за останній місяць спостерігалося в областях на північний схід від українського кордону — ці регіони не межують із непідконтрольними територіями Донбасу. Великі місця зосередження російських сил — Клинці та Климово Брянської області, менш ніж за 50 кілометрів та 10 кілометрів від кордону з Україною відповідно.

Посилаючись на виведення швейцарського OSINT-аналітика COUPSURE, який аналізує ситуацію на українсько-російському кордоні за знімками, у лісі на захід від Клінців з’явився новий табір, який нещодавно став заповнюватися військовою технікою. Табір розташований на території містечка № 15 колишньої в/год 10876 (розформована у 2013-му році), яке являло собою склад артилерійських боєприпасів.

На полігоні «Погоново» Воронезької області протягом місяця значно збільшилася кількість техніки 1-ї гвардійської танкової армії (ГТА) Західного військового округу. Туди ж прибув щонайменше один зенітно-ракетний комплекс «Бук» у повному складі. На думку аналітиків, на полігоні «Погоново» не просто розміщуються окремі батальйонні тактичні групи 1-ї ГТА, а, ймовірно, йдеться про перекидання якщо не всієї армії, то, як мінімум, усіх підрозділів підвищеної боєготовності в її складі.

Крім вже виявлених раніше місць скупчення техніки, дослідники виявили щонайменше одне нове: на полігоні «Заїжджі Двори» в Курській області.

Крім того, наголошується на розширенні стоянок техніки в районі Валуєк Білгородської області (10 кілометрів від кордону Україною).

Також продовжується нарощування військової присутності Росії та в окупованому Криму.

  • Біля кордону з Україною досі залишаються 19 батальйонно-тактичних груп ЗС РФ. Російська сторона все ще має виконати заходи щодо прозорості відповідно до Віденського документу 2011 року, як це було рекомендовано на спільному засіданні Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва.
  • Україна готується відбивати повномасштабне вторгнення РФ. Росія активізувалася на сході нашої держави. Збройні сили постійно готуються до відбиття різних загроз, в тому числі і повномасштабного вторгнення.
  • На території РФ і Білорусі пройшли спільні масштабні військові навчання «Захід-2021». Всього в навчаннях взяли участь до 200 000 осіб особового складу, близько 80 літаків і вертольотів, до 760 одиниць бойової техніки, в тому числі 290 танків, 240 знарядь, реактивних систем залпового вогню і мінометів, а також до 15 кораблів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine