РФ все довше утримує судна в Керченській протоці – BlackSeaNews

Штучне утримання суден, що йдуть з Чорного моря до Маріуполя і Бердянська, за даними за грудень 2021 року, тривало в середньому 20,3 години. Судна, що йдуть з українських портів Азовського моря до Чорного, утримувалися РФ у Керченській протоці  в середньому 45,5 годин. 

мост

Керченський міст Фото: most.life

Про це повідомляє Моніторингова група редакції BlackSeaNews та «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень».

Середня тривалість штучного утримання з боку РФ суден, що йдуть до українських портів Азовського моря – Маріуполя, Бердянська, склала за даними за грудень 2021 року 20,3 годин (у листопаді – 14,1, в середньому за 2020 рік – 23,5), повідомляють експерти Моніторингової групи. 

Загалом, повідомляється у моніторингу,  у грудні 2021 транзитом через Керченську протоку з Чорного моря в напрямку українських портів Азовського моря – Маріуполя та Бердянська – пройшли 60 суден, з них 31 судно мало відношення до країн ЄС за ознакою країни прапора та/або країни реєстрації судновласника. 

Середня тривалість штучного утримування з боку РФ перед Керченською протокою суден, що йдуть з Маріуполя, Бердянська з експортними вантажами склала за даними за грудень 2021 року 45,5 годин (в середньому за 2020 рік – 29,6; у листопаді – 35,5).

Загалом у грудні 2021 транзитом через Керченську протоку з українських портів Азовського моря – Маріуполя та Бердянська – в напрямку Чорного моря пройшли 55 суден, з них 28 суден мали відношення до країн ЄС за ознакою країни прапора та/або країни реєстрації судновласника та порту призначення.

Експерти нагадують, що починаючи з 22 жовтня 2018 і надалі по грудень 2021 затримань суден посеред Азовського моря під час руху до/з Бердянська/Маріуполя не було зовсім (внаслідок ескортування суден катерами ВМСУ).

Нагадаємо:

  • В Україні 1 січня набув чинності закон про внутрішній водний транспорт, який забороняє російським суднам доступ до внутрішніх вод України: забороняється доступ до внутрішніх вод України суднам під прапором держави-агресора, які перевозять пасажирів і вантаж між річковими портами.
  • 10 грудня 2021 року міністр оборони України назвав черговим інформаційним вкидом з боку Росії повідомлення ФСБ РФ про начебто існуючу загрозу  безпеці судноплавства з боку пошуково-рятувального судна  ВМС України «Донбас» в Азовському морі. Олексій Резніков нагадав, що Азов і Керченська протока за угодою між Україною і РФ від 2003 року є внутрішнім морем двох країн.
  • ФСБ повідомила на своєму офіційному сайті про «загрозу безпеки мореплавання» з боку пошуково-рятувального корабля ВМСУ «Донбас», який нібито мав намір пройти до Керченської протоки.
  • 18 листопада 2019 року Росія передала українській стороні кораблі ВМСУ, захоплені російським військовими 25 листопада 2018 року в Чорному морі в районі Керченської протоки. При цьому в РФ стверджують, що передали кораблі Україні не на вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права, а лише «на відповідальне зберігання», оскільки вони все ще – речовий доказ у кримінальній справі про «незаконне порушення кордону РФ».

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine