Головний дипломат Євросоюзу відвідав лінію розмежування на Донбасі

Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель відвідав Станицю Луганську і поспілкувався з прикордонниками на КПВВ. 

Жозеп Боррель. Станиця Луганська, 5.01.2022 Фото: Суспільне

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України. 

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель розпочав свій візит до України із відвідання разом з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою лінії розмежування на сході України. Це перша поїздка високого представника ЄС на Донбас з моменту початку російської агресії проти України.

«Ми тут для того, щоб працювати над деескалацією ситуації. наш головний інтерес і головна мета – це зниження напруги. Це має відбуватися як через перемовини, які відбудуться найближчим часом, так і шляхом твердих заяв про нашу незмінну підтримку України», – зазначив Жозеп Боррель у Станиці Луганській. Він також наголосив, що будь-які питання європейської безпеки не можуть обговорюватися без участі України і Євросоюзу. 

Дмитро Кулеба і Жозеп Боррель дорогою до Станиці Луганської Фото: Матті Маасікас

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав візит Борреля «дуже вчасним на тлі російського шантажу, ескалації та погроз». 

«Йдеться не лише про політичний жест підтримки, хоча і це важливо. ЄС нині працює над жорсткими економічними санкціями, які дозволять стримати РФ від нової хвилі війни в Європі. Головний виклик — досягнення консенсусу всередині ЄС. Під час нашої поїздки ми з колегою зможемо детально скоординувати дії для отримання результату», – зазначив Кулеба.

Він нагадав, що в грудні 2021 року Україна приєдналася до  Європейського фонду миру та отримала 31 мільйон євро на посилення спроможностей ЗСУ.

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine