У Криму знову вимагатимуть QR-коди у відвідувачів громадських закладів

Новини

У Криму з 17 січня стає обов’язковою вимога щодо пред’явлення QR-кодів при відвідуванні закладів громадського харчування, торгових центрів, салонів, саун, фітнес-центрів, театрів і кінотеатрів.

Відповідні зміни внесено з указу так званого “голови Криму” Аксенова про підвищену готовність.

Від 17 січня і до особливого розпорядження доступ до ресторанів, кафе, їдальні, барів, салонів краси, косметичних салонів, соляріїв, плавальних басейнів, фітнес-центрів, кінотеатрів, театрів, бібліотек, музеїв, цирків та інших місць з масовим скупченням людей буде можливий лише з сертифікатом про проходження вакцинації проти COVID-19, QR-коду, сертифіката про перенесене захворювання або довідки про негативний ПЛР-тест.

Останніми днями в Криму відновилося зростання кількості хворих, минулої доби вірус виявлено у 94 людей. За весь час пандемії діагноз COVID-19 підтверджено у 127 тис. осіб, понад 4,5 тис. пацієнтів померли. Як стверджують правозахисники, статистика, яку надають окупаційні органи влади, є заниженою.

Напередодні Нового року вимоги про пред’явлення QR-коду були тимчасово скасовані.

Нагадаємо:

  • У пунктах пропуску «Чонгар» та «Каланчак» на адміністративному кордоні з окупованим Кримом 1 грудня почали вакцинувати від COVID-19. У пунктах є вакцини Pfizer, Moderna та Coronavac.
  • Вакцинацію у пунктах пропуску проводять мешканцям Криму та Севастополя.
  • З понеділка по п’ятницю з 09.00 до 15.00 працюватимуть мобільні бригади у складі 1 лікаря та медичної сестри.