До російської «Юнармії» у 2021 році приєдналося 4 тисячі дітей з Криму

Новини
Скріншот: ЮнармияТВ

Близько 4 тисяч дітей з окупованого Криму було прийнято до лав всеросійського військово-патріотичного громадського руху «Юнармія». Діти брали участь у «патріотичних заходах», спрямованих на «збереження пам’яті про визначні події та дати в історії Росії».

Про це повідомляє «Крим.Реалії» з посиланням на пресслужбу Чорноморського флоту Росії.

Діти «брали участь у героїко-патріотичних та освітніх заходах, особлива увага яких була спрямована на збереження пам’яті про подвиги та бойові традиції старших поколінь, пам’ятних подій та дат в історії Росії, Чорноморського флоту та Південного військового округу».

За даними окупаційних відомств, у Криму та Севастополі організовано 874 загони так званої «Юнармії», куди входять близько 29 тисяч дітей.

  • Мілітаризація свідомості дітей у Криму напряму пов’язана з темою незаконного призову до лав Збройних Сил РФ. Це поступовий процес перевиховання неповнолітніх громадян України у Криму у громадян Росії, які готові померти, захищаючи країну-окупанта зі зброєю в руках. За даними Кримської правозахисної групи за всі роки окупації до лав ЗС РФ призвали щонайменше 18 000 жителів Криму віком від 18 років і старше. За цей період за ухиляння від служби в ЗС РФ набули чинності як мінімум 83 вироки, писала Ірина Сєдова, аналітик Кримської правозахисної групи.
  • Російський щорічний комплекс пропагандистських заходів до річниці перемоги у «Великій вітчизняній війні» отримав влучну народну назву «побєдобєсіє». Він не оминає нікого, зокрема, й наймолодших українських громадян в окупованому Росією Криму. Розповімо вам про один зразок «святкової» воєнної пропаганди РФ серед малолітніх.
  • Детальніше — в матеріалі Центру журналістських розслідувань «Бац — артилерія!»: Побєдобєсіє для кримських малят».