Страх та тотальний контроль. Анонім розповів, як люди виживають у Донецьку

Анонімний Telegram-канал «Вільнодумець» опублікував розповідь, як люди виживають в окупованому Донецьку.

Фото: Ура-Информ

За його інформацією, «за час війни народ дуже наляканий і вкрай обережний. Похмурі не лише околиці, а й люди, які намагаються не дивитися на зустрічного, ховаючи сумний погляд кудись униз. Люди мовчки виживають в окупації і говорити про це не хочуть». Кожен сам зробив вибір і тепер за нього розплачується.

Автор зазначає, що їхати на територію «ЛДНР» вкрай небезпечно.

«Якщо ви давно не були на окупованій території, тобто в «ЛДНР», а їхати з якихось причин треба, то готуйтеся до того, що ви постійно «палитиметеся». Вас відразу ж ідентифікують, що ви чужинець, який приїхав з «укропії», а отже – потенційний ворог.

Навіть за два роки в Донецьку змінилося дуже багато і не на краще. Якщо ви в’їжджаєте до Донецька ввечері, то відразу ж стикаєтеся з порожніми та неосвітленими околицями, які разом із розрухою та не доглянутістю похмуро тиснуть на психіку. У житлових будинках дуже мало освітлених вікон. Чи людей немає, чи економлять?

Якщо ви не зі знайомим або родичем, то будьте готові, що до ваших питань ставляться насторожено, уважно вдивляючись в обличчя або просто відмахнуться», – йдеться у повідомленні.

Громадяни України намагаються вижити коштом отримання пенсії на території підконтрольної українському уряду.

Фото: Ура-Информ

«Для людей похилого віку головна проблема – отримати в Україні пенсію, бо за ці гроші вони виживають. Денеєрівські подачки – мізер. І навколо цього годується ціла армія пройдисвітів, які на кожному розі пропонують послуги без вас отримати в Україні пенсію та оформити всі необхідні документи. Куди дивляться наші органи та соціальні служби – загадка?», – пише канал.

У місті багато реклами «здати в оренду та продати»: будинки, квартири, дачі, магазини, склади, ділянки тощо.

«Бери все, що хочеш і де хочеш, тільки ні в кого грошей на це немає. Гроші є у влади, бізнесменів, які працюють під «дахом» військових і приїхали з Росії. Ось вони здебільшого зараз і скуповують житловий фонд у Донецьку. Тому всі ринки поповнюються торговцями з Осетії, Абхазії, Дагестану та намерзлих у якутсько-бурятських краях. І дивна справа, що приїхали громадяни Росії – без кокошників?

Запитувати «як життя?» у місцевих не прийнято. Це можуть розцінити як глузування. Однією знайома на таке запитання відповіла коротко – «дупа!» Інші скромно відповідають: «Раніше було краще».

Слово Україна та щось пов’язане з Україною краще не вживати. Це червона ганчірка з далекосяжними наслідками. Господарі життя у «ДНР» – військові! Вони скрізь та все для них. Ще за пару годин до комендантської години (23.00 – 05.00) місто пустіє і віддається до рук бойовиків. Про їхні нічні витівки окрема історія.

З «ДНР» краще не дзвонити на підконтрольну Україні територію, щоб уникнути наступних зустрічей із представниками т.зв. «правоохоронних органів ДНР». І не відвертайтеся із соцмережами – там тотальний контроль «МДБ», – зазначає автор.

«Тільки ступивши на підконтрольну Україні територію ви з полегшенням зітхнете і не контролюватимете кожне своє слово і кожен свій крок, боячись сказати щось українською! І не випадково, всі хто побував у «ЛДНР», після поїздки кажуть: «Слава Богу!Вирвався з мишоловки!», – підсумував автор.

  • В окупованому Донецьку змінили тарифи на послуги утримання багатоквартирних житлових будинків, споруд та прибудинкових територій. За оцінкою місцевих жителів, приблизно на 500-700 російських рублів на місяць в залежності від поверховості будинків, кількості квартир.
  • Так званий «глава ДНР» Денис Пушилін звинуватив українську владу у «невиплаті пенсій» мешканцям непідконтрольних Україні районів Донецької області.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine