Загроза зростає: ракетоносці і ВДК РФ зосереджуються у Чорному морі – BlackSeaNews

Новини
Навчання з морського десантування ЧФ РФ Фото: mil.ru

Безпекові ризики в середземноморсько-чорноморському басейні, за даними Моніторингової групи BlackSeaNews, серйозно зростають. З 9 лютого в Чорному морі перебуватимуть 12 великих десантних кораблів ВМФ РФ, за ними надійдуть ще чотири кораблі – носії крилатих ракет.

Про це повідомляє Андрій Клименко, головний редактор порталу BlackSeaNews на своїй сторінці у Facebook.

Упродовж 10-15 лютого в Чорному морі значно збільшиться  чисельність російських кораблів – носів крилатих ракет: два підводних човни Чорноморського флоту РФ, ракетний фрегат ЧФ «Адмирал Григорович» і ракетний фрегат Північного флоту РФ «Адмирал Касатонов», повідомив Андрій Клименко з посиланням на  дані Моніторингової групи BlackSeaNews та «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень». 

Ракетний підводний човен «Ростов-на-Дону» Фото: balabin-1712

Зокрема, зазначає Клименко, 11 лютого 2022 року ракетний підводний човен Rostov na Donu Чорноморського флоту РФ перейде з сирійського порту Тартус до Чорного моря, а 15 лютого 2022 року з Тартуса до Чорного моря повернеться ракетний фрегат ЧФ Admiral Grigorovich.

Ракетний фрегат «Адмирал Григорович» в Босфоре Скріншот: Youtube Cavit Ege Tulça

Того ж дня  з Середземного до Чорного моря вперше увійде ракетний фрегат Північного флоту РФ Admiral Kasatonov – новий корабель, носій не тільки крилатих ракет «Калибр», але й новітніх гіперзвукових ракет «Циркон».

Ракетний фрегат «Адмирал флота Касатонов» Фото: пресслужба північного флоту РФ

Також 15 лютого очікується повернення з Тартуса до Чорного моря одного з підводних човнів ЧФ РФ – це буде Novorossiysk, або Krasnodar, повідомляє Клименко.

Ракетний підводний човен «Новороссийск» Фото: Mil.ru

Натомість, з Чорного моря до Середземного 15 лютого перейде флагман ЧФ ракетний крейсер Moskva, зазначає експерт. 

«Таким чином, в Середземному морі зберуться всі три наявних в ВМФ РФ ракетні крейсери проекту 164 «Атлант» – Moskva, флагман Тихоокеанського флоту РФ Varyag і Marshal Ustinov (Північний Флот РФ)», – повідомляє Клименко.

Флагман ЧФ РФ ракетний крейсер «Москва», 11.09.2020 Фото: А.Бричевский

«Під час «холодної війни» ці крейсери називали «вбивцями авіаносців» – саме на те були розраховані їхні сучасні на той час протикорабельні ракети ПКР-500 «Базальт» (наразі встановлені модернізовані ракетні комплексм «Вулкан», дальність 1000 км, може нести ядерну бойову частину)», – пише експерт.

ВДК «Корольов» у протоці Босфор Фото: korabli.eu

На його думку, завдання цього з’єднання –  «сковувати» три ударні авіаносні групи НАТО в Середземному морі – США, Франції й Італії.

ВДК «Калининград» у протоці Босфор  Фото: Cem Devrim Yaylalı / BSNews

«Перебування великого угруповання кораблів ВМФ РФ в Середземному морі має за мету розтягування сил НАТО, відволікання уваги від Чорного моря. Нагадаємо, що саме в ці дати – починаючи з 10 лютого – в Білорусі буде проведено спільне навчання збройних сил РФ і Республіки Білорусь «Союзна рішучість-2022», – вказує Клименко.

ВДК «Минск» у протоці Босфор Фото: Eser Celebiler

Він нагадує, що з 09 лютого 2022 року в Чорному морі сумарно перебуватимуть 12 великих десантних кораблів (ВДК) 3-х флотів РФ – Чорноморського, Тихоокеанского та Північного.

ВДК «Моргунов» Фото: Пресслужба ЗВО РФ

Це ВДК Балтфлоту Korolev, Kaliningrad, Minsk, що зайшли до Чорного моря о 23:30 8 лютого і прямують до Севастополя, а також ВДК Північного флоту Petr Morgunov, Olenegorskiy Gornyak і Georgiy Pobedonosets, які мають зайшли до Чорного моря 9 лютого. 

ВДК «Оленегорский горняк» Фото: Пресслужба 33 судноремонтного заводу

Три ВДК Чорноморського флота вже перебувають у Чорному морі. 

«За приблизними підрахунками таке угруповання десантних кораблів здатне взяти на борт і перевезти близько 150 основних танків або до 250 бойових бронемашин і близько 4-х тисяч морських десантників. Фактично — до 2-х бригад морської піхоти підсилених танковими, механізованими й артилерійськими підрозділами», – пише Клименко. 

ВДК «Георгий Победоносец» Фото: warfiles.ru

За його словами, у складі ЧФ ВМФ Росії є така бригада — 810-та окрема бригада морської піхоти в Севастополі і окремий 382-й батальйон морської піхоти, дислокований у м. Темрюк. 

З огляду на осадку ВДК – 3,7-4,5 м – ці кораблі здатні висадити десант на чорноморському узбережжі України, а також в азовських портах Бердянськ і Маріуполь, а за умови залучення додаткових плавзасобів доставки до берега – і на менш глибокому узбережжі Азовського моря, вважає експерт. 

Він також нагадує, що 31 січня 2022 року було зафіксовано перекидання автошляхами в напрямку Ростова-на-Дону 4-5 диверсійно-десантних катерів Балтійського флоту РФ типу «Кентавр».

«Отже ступінь ризиків за індикатором діяльності військових кораблів РФ в Середземному та Чорному морях наприкінці січня – початку лютого 2022 року (на відміну від попереднього місяця) значно підвищилася», – робить висновок Андрій Клименко.