Зеленський закликав повернутися протягом доби політиків та бізнесменів, які виїхали з України

Президент України Володимир Зеленський закликав політиків та бізнесменів, які виїхали з України через загрозу можливого військового вторгнення Росії, повернутися на батьківщину у найближчі 24 години, бо це важливий і вирішальний для країни момент. Він також запропонувв брати приклад з його родини, яка зараз знаходиться в Україні.

:ru]Президент Украины Владимир ЗеленскийПрезидент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Про це Зеленський заявив на спільному брифінгу з федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем, який 14 лютого перебуває з робочим візитом у Києві, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію Офісу президента.

«Я б зосередився на менеджменті нашої держави, на людях, які на сьогодні, деякі з них, знаходяться за кордоном, депутати тих чи інших партій, тут не хочу навіть назви говорити, ви всі розумієте, які це люди. Мені здається, що це серйозний виклик. Думаю, ми повинні надавати їм сигнал, справедливий, перш за все, від Верховної Ради, від спікера, від держави. Я від себе особисто хотів би їх попросити, щоб упродовж 24 годин, вони всі там когось зі своїх рідних привезли (за кордон – ред.), щоб вони все ж таки повернулися у державу. [Зараз] непростий момент. Момент єдності нашої держави. Вважаю, що вони повинні повернутися. Інакше треба нам всім, як державі, як керівництву, робити серйозні висновки. І повірте мені, ми точно їх зробимо», – сказав Зеленський.

Водночас він наголосив, що держава не може і не впливатиме на рішення бізнесу, проте закликав українських бізнесменів повернутися до людей, які працюють на їх підприємствах.

«І так само я вважаю, що велика проблема з цими олігархами, про яких сказали. Тут впливати країною на бізнес ми не можемо і не будемо. Я вважаю, що свій вирок для себе вони вже зробили. Але вважаю, що вони повинні повернутися до своїх підприємств, до десятків тисяч людей, які працюють на них, і на державу. Вони обрали цей шлях, вони ж не прості люди, це ж не айтішники. Ми говоримо про людей з серйозного індустріального бізнесу. Вони всі були учасниками приватизації. Держава їм також щось дала. Я вважаю дала великий шанс», – зазначив президент.

Крім того, відповідаючи на питання журналістів, Зеленський зазначив, що його родина знаходиться в Україні.

«Моя родина завжди зі мною, завжди з Україною. І це без пафосу. Я президент. Моя дружина – не просто дружина, вона – перша леді, і повинна показувати своїм прикладом, як повинні вести себе сім’ї. Це не обов’язково про всіх інших, про кого ви сказали… Але це, я вважаю, принципова річ. Дуже важливо для держави, для суспільства, підтримувати Україну, бо ти є українець. Громадянин не той – у кого є паспорт, а той, хто сьогодні в Україні», – сказав глава держави.

Нагадаємо:

  • На тлі інформації про можливе повномасштабне вторгнення Росії наступного тижня, українські олігархи та бізнесмени масово вилітають чартерними рейсами. Лише 13 лютого з Києва вилетіло близько 20 чартерів та приватних літаків.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine