Рада на час окупації Криму передала у держвласність Кафедральний собор ПЦУ у Сімферополі

Новини
Кафедральный собор святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги ПЦУ в Сімферополі Фото: RFE/RL

Верховна Рада передала з власності Автономної Республіки Крим у державну власність майно Кафедрального собору Святих рівноапостольних Князя Володимира і Княгині Ольги Української православної Церкви у Сімферополі. Це рішення буде діяти на час окупації Криму Росією.

За відповідну постанову №3447 «Про деякі питання захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) та збереження приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги», 17 лютого проголосували 271 нардепів, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію телеканалу «Рада».

Як зазначається, Рада ухвалила таке рішення, враховуючи тимчасову окупацію Криму Росією, здійснену внаслідок збройної агресії проти України, а також у зв’язку із системними протиправними діями РФ проти свободи світогляду та віросповідання громадян України в АР Крим та місті Севастополі, зважаючи на тиск з боку Росії на релігійну громаду Кримської єпархії ПЦУ та митрополита Сімферопольського і Кримського ПЦУ Климента, з метою збереження культурних цінностей, що мають значення для формування культурного простору України на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополя.

«Тимчасово, на період дії Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», передати з власності Автономної Республіки Крим у державну власність частину майнового комплексу загальною площею 1 475,7 кв. метра, позначену у плані домоволодіння літерою «а», будівлі, розміщеної за адресою: вул. Севастопольська, 17, м. Сімферополь, 95015, а саме Кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги», – йдеться у документі.

Постановою Кабміну України доручено здійснити заходи щодо передачі сімферопольського Кафедрального собору ПЦУ у державну власність.

Рішення Верховної Ради привітав постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич.

«Сьогодні Верховна Рада України прийняла дуже важливе рішення – постанову про переведення майна Кафедрального собору Святих рівноапостольних Князя Володимира і Княгині Ольги в м. Сімферополі у державну власність. Таке рішення надасть додатковий захист з боку держави головному об‘єкту Кримської єпархії Православної Церкви України», – написав Кориневич на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо:

  • 28 червня 2019 року «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ (раніше УПЦ КП – ред.) передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.
  • 4 серпня 2020 року Верховний суд РФ відмовився переглянути рішення про виселення громади ПЦУ з кафедрального собору в Сімферополі.
  • На початку листопада 2020 року митрополит Климент звернувся до Генерального секретаря ООН Антоніо Гутерріша та представників країн-членів ООН за захистом через утиски ПЦУ та українців в окупованому Росією Криму.