Росія заблокувала весь район в північно-західній частині Чорного моря. Азовське море перекрито повністю – Клименко

Війна

Росія заблокувала весь район в північно-західній частині Чорного моря. Азовське море перекрито повністю.

Про це повідомив керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко на своїй сторінці у Facebook.

«В цей час кораблями ЧФ (імовірно командиром 30-Ї дивізії надводних кораблів Чорноморського флоту РФ, командиром ракетного крейсера «Москва»(флагманський корабель дивізії та ЧФ) та підпорядкованими ним командирами кораблів (безпосередні виконавці на кораблях – вахтові офіцери та зв‘язківці) на 16 міжнародному радіоканалі оголошують для суден, що у Чорному та Азовському морях розпочато «контртерористичну операцію».

«Весь район в північно-західній частині Чорного моря, на північ від паралелі знаходження острова Зміїного – N 45-21- перекрито групою кораблів на чолі з крейсером «Москва» із завданням закриття району проведення «операції». Ці кораблі РФ протизаконно вимагають від суден під прапорами різних держав, які рухаються з Одеси, Дунаю в напрямку Босфору, а також у зустічному – до портів України, зупинятись. Азовське море перекрито повністю. Морський трафік для суден до/з українських портів Маріуполь та Бердянськ припинено», – додав Клименко.

Державна прикордонна служба України повідомляє, що російські окупанти заблокували судноплавство цивільних суден у північно-західній частині акваторії Чорного моря вздовж українського узбережжя.

«Внимание! Всем судам в северо-западной части Черного моря запрещен заход в связи с проведением силами черноморского флота РФ контртеррористической операции. Нахождение судов и кораблей в данной зоне будет расценено как террористическая угроза», – повідомила країна-агресор.

Українські прикордонники додали, що перед цим у небі Ізмаїльський загін прикордонників зафіксував активність ворожих дронів на відстані 1 км від узбережжя Одеської області та гирла Дунаю.

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.

О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.

Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.

Найчастіше армія РФ без розпізнавальних знаків — це віроломство, воєнний злочин, порушення Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде хроніку війни на різних майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Хроніку за 24 лютого можна прочитати ТУТ.

Хроніку за 25 лютого можна прочитати ТУТ.