МЗС: Міжнародний суд ООН має невідкладно наказати РФ припинити війну в Україні

Війна

Україна закликає Міжнародний суд ООН невідкладно призначити запобіжні заходи і наказати Росії негайно припинити військові дії на території Української держави.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що сьогодні у Міжнародному суді ООН розпочинаються слухання за позовом України проти Росії у справі щодо звинувачень у геноциді.

На доручення президента України Володимира Зеленського 7 березня делегація України представляє в Міжнародному суді ООН правову позицію в справі проти Росії, відповідно до Конвенції від 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

«Делегація України звертається до Міжнародного суду ООН з проханням призначити наступні запобіжні заходи у справі з метою припинення кровопролиття: Російська Федерація має негайно зупинити розпочаті 24 лютого військові дії на території України і невідкладно забезпечити, щоб будь-які військові та інші збройні підрозділи під її контролем чи впливом припинили участь у військових діях», – повідомили у МЗС.

Як зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, українська дипломатія продовжує боротися проти російських загарбників на всіх фронтах, у тому числі юридичному.

«Ми відстоємо не лише свою свободу та незалежність, але і весь міжнародний правопорядок. Міжнародний суд ООН має стати на бік України та невідкладно призначити запобіжні заходи: наказати Російській Федераціі негайно припинити бойові дії», – наголосив міністр.

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.

О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.

Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.

Російські окупанти вчиняють низку воєнних злочинів на території України. Це обстріли житлових кварталів та об’єктів цивільної інфраструктури, віроломство, мародерство. Це порушення Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде хроніку війни на різних майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Читайте хроніку війни: за 24 лютого; за 25 лютого; за 26 лютого; за 27 лютого; за 28 лютого; за 1 березня; за 2 березня; за 3 березня; за 4 березня; за 5 березняза 6 березня.