Російскі військові розташували техніку у дворах будинків і прикриваються мирними людьми як живим щитом

Війна

Російські війська розташували техніку у дворах житлових будинків на всіх територіях, де знаходяться, та використовують людей як «живі щити».

Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко в спільному ефірі телеканалів, передає Українська правда.

«В усіх дворах знаходиться російська техніка. Вони стоять спеціально у дворах, щоб ми не мали можливості зараз їх вибити з цих територій. Тому що вони розуміють, що ми не стрілятимемо по мирних будинках, цивільних об’єктах, по людях. І в цьому й є весь цинізм ситуації. Наша велика проблема – чому ми не можемо багато чого зробити, тому що техніка Російської Федерації стоїть безпосередньо у дворах будинків, і вони прикриваються людьми як живим щитом», – сказав Денисенко.

Звертаючись до українців на тимчасово окупованих територіях, Денисенко закликав їх не вірити заявам росіян про організацію гуманітарних коридорів. Якщо росіяни пропонують «зелені коридори», – це означає, що людей планують вивезти до Російської Федерації – у кращому разі, а в найгіршому – хочуть використати живим щитом, щоб українські війська не могли стріляти.

 “Є діти, жінки, поранені, хворі люди. Але росіяни кажуть, що їх гуманітарні коридори тільки в Росію чи Білорусь. Це – стати їх заручниками і жертвами російської пропаганди», – сказав Денисенко

24 лютого 2022 року Російська Федерація розпочала повномасштабну війну проти України.

О 04:00 президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі.

Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Збройні сили України дають відсіч ворогові.

Російські окупанти вчиняють низку воєнних злочинів на території України. Це обстріли житлових кварталів та об’єктів цивільної інфраструктури, віроломство, мародерство. Це порушення Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде хроніку війни на різних майданчиках:

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa

Читайте хроніку війни: за 24 лютого; за 25 лютого; за 26 лютого; за 27 лютого; за 28 лютого; за 1 березня; за 2 березня; за 3 березня; за 4 березня; за 5 березняза 6 березня, за 7 березня, за 8 березня.