У центрі Херсона тисячі людей протестують проти спроби створення окупантами «ХНР»

Війна

У центі захопленого російськими військовими Херсона 13 березня тисячі мешканців вийшли на головну площу обласного центра, щоб протидіяти спробі створенню окупантами псевдореспубліки на території Херсонської області.

Мітингувальники тримають в руках українські прапори та скандують «Херсон – це Україна!», передає сайт IPC-Херсон.

У мережі активісти розповсюджують відео з акції.

Так, користувач Facebook Холодар Євген опублікував відедокази величезного проукраїнського зібрання в Херсоні.

Фото з херсонськими мітингарями також розмістила у соцмережі користувачка під ніком Алиса Готт.

Фото: facebook.com/alisagott

Наразі херсонці підійшли впритул до російських окупаційних військ. Вонии скандують російським окупантам: «Домой, пока живой!», повідомляє Олександр Рудоманов.

Фото: facebook.com/sasko.laps

Люди продовжують прибувати з усіх мікрорайонів міста.

Як видно з фото видання «Вгору», головна площа міста заповнена херсонцями майже повністю.

Фото: facebook.com/vgoru

Як повідомлялось, представники окупаційних військ Росії телефонують депутатам Херсонської обласної ради з пропозицією співпраці у створенні «Херсонської народної республіки». Більшість депутатів наразі від цього запрошення відмовились. Водночас  окупанти збирають керівництво об’єднаних територіальних громад, пропонують «співпрацю» і підняти прапор РФ, а у випадку незгоди – скласти повноваження.

На Херсонщині відбуваються щоденні масові акції проти російській окупації та на підтримку територіальної єдності України.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні  провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa